Щорічно 23 червня державні службовці відзначають своє професійне свято - День державної служби.
Зобов’язання держави перед громадянами через надання державних послуг в області виконують 9,5 тис. державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування. Вони докладають максимум зусиль для забезпечення реалізації державної політики в регіоні.
Із загальної кількості працівників, зайнятих на державній службі, 6,9 тис. осіб - держслужбовці, 2,6 тис. - посадові особи органів місцевого самоврядування.


Найбільше державних службовців працює в Рівному (3,4 тис.), найменше - у містах Острог, Дубно та Кузнецовськ (менше, як по 70). По інших адміністративних одиницях області кількість державних службовців коливається в межах від 125 осіб у Демидівському районі до 298 - у Сарненському.
Майже третина держслужбовців області працює керівних посадах.
Великий досвід роботи - понад 15 років стажу державної служби мають 39 із 100 керівників та 17 із 100 спеціалістів.
Як і в попередні роки, жінок на державній службі в три рази більше, ніж чоловіків, вони значно переважають як серед спеціалістів (80,5%), так і серед керівників (63,4%). Проте, із 32 керівників 1-3 категорій посад лише 5 жінок.
Про високий кадровий потенціал держслужби свідчить те, що серед державних службовців майже половина - молоді люди віком до 35 років.
Протягом останніх років спостерігається тенденція щодо покращення якісного складу державних службовців, підвищення його професійного рівня. Так, повну вищу освіту мають майже 90% всіх працівників, до того ж 9 з них мають науковий ступінь.
Залишається високою мобільність кадрів. Майже кожен дев’ятий державний службовець області прийнятий на роботу у 2011 році (806 осіб), вибуло з різних причин 918 осіб.
Середній рівень оплати праці держслужбовців торік, в порівнянні з 2010 роком, зріс на 11,6% та становив 2594 грн.
Юрій МОРОЗ,
начальник Головного управління статистики у Рівненській області, 
заслужений економіст України.

Comments are now closed for this entry