Літо – гаряча пора. І тому досить актуальним питанням, яке повинні вирішувати в цей час органи місцевого самоврядування, є безпека та недопущення загибелі людей на водних об’єктах. На жаль, у минулі роки в нашому районі вода забрала чимало життів. Лише протягом 2006–2008 років загинуло 7 чоловік, у нинішньому - вже двоє.
Що ж необхідно зробити у місті та інших населених пунктах району, щоб убезпечити житя дітей, молоді та й літніх людей від непоправного? Про це і йшла мова на засіданні колегії РДА минулого тижня. Доповідач – начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення райдержадміністрації І. О. Дейнека детально зупинився на тих вимогах, які ставляться у цій важливій справі розпорядженнями Президента України, голів обласної та районної держадміністрацій, Програмою організації рятування людей на водних об’єктах району, прийнятою на 2009-2012 роки. Він, зокрема, зазначив, що цілеспрямовану, системну роботу в цьому плані веде міська рада, яка облаштувала в Здолбунові три місця масового відпочинку людей на водних об’єктах, встановила там чергування рятувальників у вихідні дні, прибирання пляжів і т. п. Однак нічого позитивного в цьому плані не зроблено на селі. Там, як правило, водні об’єкти не паспортизовані, не проведено обстеження дна, не облаштовані місця відпочинку і купання. Суттєві упущення допускала і сама державна виконавча влада району, здаючи в оренду водні об’єкти в населених пунктах без врахування інтересів громад. Про це на засіданні колегії говорили начальник районного відділу юстиції М. В. Семенюк, Урвенський сільський голова Л. М. Балабат та інші. Про зроблене і плани на майбутнє в цій справі інформував учасників засідання міський голова І. О. Ольшевський.
Розглянуто на засіданні колегії і ще одне питання – “Про стан реалізації державної політики в галузі охорони здоров’я та заходи щодо поліпшення надання медичних послуг населенню Здолбунівського району”. Доповідь з нього зробив головний лікар центральної районної лікарні І. Я. Зима.
З обох розглянутих питаннь прийнято відповідні доручення голови райдержадміністрації.
Підсумовуючи обговорені питання, перший заступник голови РДА І. В. Бандюк зауважив, що у кожній справі потрібно підходити до вирішення нагальних проблем з усією відповідальністю, а надто тоді, коли мова йде про потреби людей, про їх життя і здоров’я.
Володимир Дрозюк.


Comments are now closed for this entry