В умовах складної фінансово-економічної ситуації в країні важливим напрямком в роботі органів виконавчої влади має стати кардинальне покращення інвестиційного та бізнесового клімату. Про це неодноразово заявляв Президент України, звертаючи особливу увагу на те, що діяльність правоохоронних і контролюючих органів не повинна перешкоджати розвитку бізнесу, роботі органів місцевого самоврядування та інститутів громадянського суспільства. Неправомірний тиск на підприємців у вигляді зловживань і надмірних перевірок негативно позначається на діяльності суб’єктів господарювання, на надходженнях до бюджету у вигляді податків. При цьому знижується й довіра громадян до влади.


Про те, як не допустити подібних ситуацій в районі, йшлося на розширеному засіданні координаційної комісії з питань розвитку підприємництва при райдержадміністрації та районної галузевої ради підприємців, що відбулося минулого тижня під головуванням очільника РДА В. С. Шуля.
В ході наради відзначалося, що владою в районі вже зроблено перші кроки щодо підтримки бізнесу. Так, вдалося налагодити роботу районного дозвільного центру, що спростило для суб’єктів господарювання процедуру отримання документів дозвільного характеру, одним з перших в області відкрито сервісний центр обслуговування платників податків. Прийнята й реалізується програма щодо підтримки підприємництва.
Однак на перешкоді усім зусиллям щодо сприяння розвитку бізнесу стає невиправдана активність контролюючих органів. Найбільше представники бізнесу нарікають на велику кількість перевірок, що значно ускладнює їх роботу. І хоча контрольно-перевірочні заходи проходять у рамках чинного законодавства, є потреба у їх систематизації, у знаходженні своєрідного паритету інтересів у відносинах та необхідність максимального уникнення силових методів впливу, які нерідко призводять до закриття підприємств.
Для прикладу. Якщо в 2010 році припинили підприємницьку діяльність 63 фізичні особи - підприємці та 2 юридичні особи, то у 2011-у кількість таких збільшилася удвічі. А з початку нинішнього року знято з реєстрації 95 фізичних осіб-підприємців та 10 юридичних осіб.
Звертаючись до правоохоронців, представників фіскальних органів, голова РДА
В. С. Шуль зазначив, що основним у їх роботі має бути забезпечення та підтримка діяльності суб’єктів підприємництва, зменшення тиску на платників податків через скорочення контрольно-перевірочних заходів, а не спонукання до припинення їх діяльності. Разом з тим, як наголошував очільник району, платникам податків зі свого боку теж необхідно підвищити відповідальність щодо забезпечення наповнення бюджету та збільшення свого вкладу в економіку району. Це є головним і спільним завданням для усіх.
Перед учасниками засідання виступили перший заступник начальника Здолбунівської ОДПІ В. Г. Штейбарт, в. о. начальника Здолбунівського РВ УМВС України у Рівненській області Ю. В. Зіліцький, головний державний фінансовий інспектор Рівненської міжрайонної державної фінансової інспекції Н. В. Сульжик, прокурор Здолбунівського району І. В. Ольшанецький, директор ТзОВ «Добробут», голова районної галузевої ради підприємців Я. І. Бляшин.
Суттєві зауваження, побажання висловили власник ПП «Мізочпродукт», заступник голови районної галузевої ради підприємців
О. М. Андріюк, директор ТзОВ “Тріада” О. Ю. Дергунов, керівник ФГ “Нива” О. В. Лапчук, ПП А. Ю. Кардаш та ін. Зокрема, підприємці наголошували на тому, аби перевірки, здійснювані податківцями, були обгрунтованими, а не слугували засобом для поліпшення показників їх роботи. На думку підприємців, уникненню небажаних непорозумінь у відносинах між бізнесом та контролюючими й правоохоронними органами має посприяти й проведення семінарів-навчань для надання відповідних роз’яснень, пов’язаних із внесенням змін до податкового законодавства, інших законодавчих актів.
На завершення наради голова РДА В. С. Шуль зазначив, що необхідно істотно посилити виконавську дисципліну працівників правоохоронних та контролюючих органів, привести внутрішні інструкції у відповідність із діючими законами, особливо з тими, по яких вже є нова нормативна база.
- Ми повинні скоординувати свої дії та спільно визначити системний підхід до вирішення всіх проблем у взаємовідносинах між владою, правоохоронними та контролюючими органами і бізнесом, аби це було на користь району, - наголосив голова РДА.
За підсумками розширеного засідання прийнято відповідне протокольне рішення.
Людмила ІВАНОВА.

Comments are now closed for this entry