Згідно з розпорядженням міського голови «Про проведення сезону безпеки на водних об’єктах м. Здолбунова” визначені місця масового відпочинку населення на водоймах м. Здолбунова: вул. Старомильська, дитячий пляж; вул. Старомильська, пляж для дорослих; вул. Заводська; вул. Шевченка (гідропарк).
Спеціалісти райСЕС у травні провели перевірки стану підготовки місць відпочинку з дослідженням зразків грунту, піску, води з питних фонтанчиків і водойм. Цими перевірками встановлено, що на міські пляжі завезено новий пісок, там зроблено прибирання в туалетах, встановлені контейнери для побутового сміття. На пляжах по вул. Старомильській (дитячий) та Заводській встановлені й функціонують питні фонтанчики. На пляжі по вул. Шевченка (гідропарк) відкрито торгівлю напоями з сезонних торгових павільйонів.


Результати відбору зразків води з питних фонтанчиків показали, що вона відповідала встановленим нормам за мікробіологічними й санітарно-хімічними показниками на пляжі по вул. Старомильській (для дорослих), а на пляжі по вул. Заводській - ні, за мікробіологічними показниками. За результатами досліджень пляжів, спеціалістами райСЕС направлено телефонограми голові міської ради та КП «Здолбунівводоканал» щодо приведення мережі й питного фонтанчика в належний санітарно-технічний стан - ремонту відмостки, промивки і хлорування мережі водопроводу до фонтанчика.
Вода у водоймищах відповідала встановленим вимогам за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками.
Також в лабораторію фізико-хімічних досліджень облСЕС були направлені зразки грунту (піску) на виявлення солей важких металів (свинцю, цинку, міді). Згідно з результатами цих досліджень, пісок з пляжів відповідав санітарним вимогам.
Пляжі по вул. Старомильській (дитячий), по вул. Заводській, по вул. Шевченка (гідропарк) паспортизовані. Не паспортизовано пляж по вул. Старомильській (для дорослих) через відсутність питних фонтанчиків та не налагоджену торгівлю напоями з сезонних павільйонів - питання вирішується.
Щодо водойм у сільських населених пунктах району, то всі вони передані в оренду для розведення риби і не можуть використовуватись як місця масового безпечного відпочинку населення, зокрема, через відсутність там елементарних умов для цього.
Спеціалісти райСЕС контролюватимуть дотримання санітарного законодавства в місцях масового відпочинку населення із здійсненням лабораторних досліджень зразків води впродовж всього літнього сезону. Про результати досліджень населення інформуватимуть через ЗМІ.
Пам’ятайте, що дотримання правил культури відпочинку збереже належний санітарний стан пляжів та сприятиме тому, що перебування на них залишить лише гарні враження.
Ніна ШТОКАЙЛО,
помічник лікаря з комунальної гігієни
Здолбунівської райсанепідстанції.

Comments are now closed for this entry