У нашому сучасному світі, з притаманними йому проявами споживацтва, егоїзму, байдужості, зневаги до вікових традицій українського народу, на жаль, питанням моралі, духовності суспільства приділяється далеко не достатня увага. Особливо потерпає від відсутності життєвих і моральних орієнтирів наша молодь, яка зовсім не захищена від тотального негативного впливу інформації, що надходить з екранів телевізорів, з мережі інтернет, та й оточуюче середовище не завжди дає кращі приклади для наслідування. Все ж серед представників молодого покоління є чимало таких, які, розуміючи всю згубність того шляху, який пропонує суєта цього світу, знаходять сенс свого життя у дотриманні християнських заповідей, у служінні Богу і ближнім.


Зміцнити у вірі, згуртувати юнаків і дівчат у їх прагненні духовно зростати, допомогти їм у пошуку правильного виходу з тієї чи іншої життєвої ситуації був покликаний з’їзд православної молоді Здолбунівщини, який минулого тижня проходив у сел. Мізоч. Цей захід був організований молодіжним відділом Рівненської єпархії з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Варфоломія.
За православною традицією, захід розпочався з молебню. Перед учасниками з’їзду виступили благочинний церков району о. Олександр Карпюк, керівник єпархіального молодіжного відділу о. Василій Романюк. Далі священики району провели з молоддю загальну бесіду “Православна молодь в церкві та суспільстві”, а також бесіди в групах на теми: “Зародження і розповсюдження православної віри”, “Поняття “храм” і “церква”, “Що таке любов. Різновиди любові”, “Як правильно вийти заміж (одружитися)”.
Про історію сел. Мізоч розповіла молоді завідуюча міською публічно-шкільною бібліотекою-філією № 2 Оксана Пальчевська.
Незважаючи на дощову погоду, п’ятдесят учасників молодіжного форуму цікаво провели день у спілкуванні один з одним, змістовно відпочили, здружилися, дізнались чимало нового і корисного для себе. Священики прагнули донести до молоді цінності православної культури, викликати у юнаків і дівчат довіру до духовних наставників, з якими вони можуть розмовляти на різні актуальні теми і отримати вичерпні відповіді на запитання, що їх хвилюють. А спільне чаювання, обід, приготований у польовій кухні, також залишили найкращі враження.
- Ми повинні сьогодні вкладати наші знання і сили у покоління, яке буде нас змінювати. Якщо ми не зацікавимо молодь у слідуванні принципам християнської моралі, не об’єднаємо її для протистояння спокусам цього світу, то через років десять наші храми можуть спорожніти і нікому буде молитися за нас, нашу країну, народ, - зазначив керівник єпархіального молодіжного відділу о. Василій Романюк.
Учасників молодіжного форуму відвідав і голова райдержадміністрації Віталій Шуль. Він привітав усіх з величним святом Трійці, побажав добра, благополуччя, успіхів. Керівник району зазначив, що православ’я завжди зміцнювало український народ духовною силою, формувало в людях високі моральні ідеали, що тільки в церкві, в молитві людина знаходить душевне заспокоєння і наснагу для творення добрих справ на користь суспільству й державі.
Юнаки і дівчата звернулися до голови РДА зі своїми проблемами, зокрема, щодо працевлаштування, можливості вступу до ВНЗ на державну форму навчання та ін. й отримали запевнення в тому, що в міру можливості їх звернення будуть задоволені.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry