Відтепер село Лосятин, що у Кременецькому районі на Тернопільщині, може стати своєрідною столицею з вирощування української полуниці. Саме тут, у кількох кілометрах від Почаївської лаври, висаджено перші рослини цієї запашної ягоди. І зробили це журналісти з Києва та деяких інших регіонів України в день свого професійного свята під час презентації проекту програми з вирощування полуниці, яку здійснюватиме в Україні світовий виробник молочної продукції компанія “Данон” за підтримки фонду”Данон Екосистем” та міжнародної благодійної організації “Добробут громад”.
Полуничні поля в Лосятині (а всього вони займатимуть 50 гектарів) доглядатимуть і оброблятимуть за новітніми технологіями італійського агропромислового об’єднання “Нью фрутс”. Суть їх полягає в тому, що тут не застосовуватимуть гербіцидів і забезпечуватимуть максимальну чистоту продукту. До того ж, з кожного гектара планують збирати до 20 тонн ягід!

 


Для висадки полуниць спеціальними знаряддями, які вже придбано в Лосятині, нарізаються земляні гребені на відстані один метр один від одного, які вкриваються чорною непрозорою плівкою з отворами через кожні 25 сантиметрів, в які й висаджуються рослини сорту “Полка”. Для кращого росту полуниць застосовуватиметься крапельне зрошування. Вода для цього накопичуватиметься в спеціальному басейні площею в 30 соток, а поступатиме вона сюди з артезіанської свердловини з глибини 140 метрів. Насосна станція, яка також вже встановлена, подаватиме воду на поля по спеціальних трубочках, підведених до кожної рослини.


Особливі умови буде створено і для розсади-садженців. Вона перед посадкою зберігатиметься в герметичних упаковках в холодильних камерах.
У проект вкладаються величезні інвестиції — до двох мільйонів євро.
Інтерес до вирощування запашних ягід пояснюється насамперед тим, що попит на полуниці в Україні, зокрема й для виготовлення йогуртів, втричі перевищує пропозицію. До того ж, нині вони завозяться з Польщі і Китаю, а останні мають дуже багато хімічних добавок.
Кооператив, який займатиметься вирощуванням полуниць, уже, по суті, сформований. Базою його став інший, який носить назву “Лосятинське молочне джерельце” і вже зарекомендував себе як надійний партнер компанії “Данон-Україна”.
В церемонії відкриття першого в Україні кооперативу з вирощування полуниць в Лосятині відбулося справжнє свято. З концертом художньої самодіяльності, виступами багатьох гостей. Своїми планами поділились Президент МБО “Добробут громад” Віктор Терес, віце-президент із закупівлі молока Данон Груп Жиль Бурло, сільський голова Надія Зелевська, представники владних структур району, інші причетні до реалізації проекту посадові особи. Всі вони відмічали, що успішне втілення проекту в життя дасть змогу не лише забезпечити компанію “Данон-Україна” екологічно чистою продукцією для виготовлення йогуртів, а й сприятиме розвитку місцевої громади, забезпеченню місцевих жителів постійною і сезонною роботою, а, отже, й вирішенню багатьох соціальних проблем села.
Володимир Дрозюк.

Comments are now closed for this entry