Наприкінці квітня в районі проходив І тур огляду благоустрою населених пунктів району. Пудсумки огляду і стали основним питанням, яке було розглянуто під час засідання координаційно-консультативної ради при голові районної ради минулого тижня. Як зазначали у своїх звітах керівники груп, що здійснювали безпосередній виїзд на території визначених сільських, селищної, міської рад, рівень підготовки до огляду у цьому році значно вищий порівняно з попередніми роками. У більшості населених пунктів керівники територіальних громад, закладів соціальної сфери, місцеві жителі відповідально підійшли до цієї справи, провівши масштабні обсяги робіт з ремонту об’єктів, облаштування територій, ліквідації сміттєзвалищ тощо.
На жаль, не всі голови місцевих рад свідомо поставилися до цього завдання, обмежившись мінімальними роботами та незначними затратами. Тож і оцінка їх роботи була відповідною.

 


За підсумками огляду найбільшу кількість балів набрала Глинська сільська рада. Непогано підготувалися до огляду Уїздецька, Урвенська, Здовбицька сільські, Здолбунівська міська ради. Серед аутсайдерів огляду – Маломощаницька, Півченська, Миротинська, Бущанська сільські ради.
Під час теоретичної частини засідання координаційної ради голови територіальних громад отримали інформації щодо формування проекту стратегії збалансованого розвитку територіальної громади, використання коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування органами місцевого самоврядування, механізму забезпечення виплати спеціальної бюджетної дотації фізичним особам за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби, з якими виступили, відповідно, заступник голови районної ради Я. Р. Мельник, директор районного центру зайнятості С. М. Бабич, начальник відділу організації виробництва управління агропромислового розвитку РДА О. В. Горпенюк.
 Практична частина семінару проходила на території однієї з найбільших в районі за розмірами і кількістю населених пунктів сільських рад – Будеразькій. По приїзді на місце гостей тут зустрічав сільський голова В. Ф. Баранов. Дівчата у національному вбранні вручили голові райради В. О. Тимощуку традиційні хліб-сіль.


З часу останнього візиту голів територіальних громад на територію Будеразької сільської ради минуло два роки. Тож відчутні позитивні зміни учасники семінару одразу помітили.
Найперше вони відвідали сільський будинок культури, який ще зовсім недавно був у занедбаному стані, а нині невпізнанно змінився. І це завдяки наполегливості і старанності директора БК Н. В. Козік, яка за підтримки сільського голови зробила усе, аби ввірений їй заклад дійсно став осередком культури Будеража. Разом з тим тут дбають і про розвиток художньої самодіяльності. Підтвердженням цьому став концерт (на фото внизу), який гості із задоволенням подивилися, а польові квіти, що їм вручили юні артисти, стали приємним подарунком на згадку.
Окрасою села є й введена в експлуатацію наприкінці минулого року новітня школа (на фото вгорі), яку директор навчального закладу В. М. Дмитрук назвав школою краси і любові. Весь потенціал цього сучасного храму науки спрямований на те, аби виховати різносторонньо обдаровану, творчу, духовно багату особистість. На жаль, у такій прекрасній школі сьогодні навчається 75 дітей, хоча вона розрахована на 135 учнів.

 


Демографічна ситуація для Будеража – серйозна проблема. Відчули це учасники семінару, побувавши і в дошкільному навчальному закладі «Сонечко», де нині діє лише одна група, хоча садочок розрахований на більшу кількість дітей і умови для їхнього тут перебування створені належні як в приміщенні, так і на території.
Ще одним соціальним об’єктом, який відвідали учасники семінару в Будеражі, була лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини. Головний лікар О. С. Яріш ознайомив гостей з умовами, в яких надаються медичні послуги сільським мешканцям. У цьому ж приміщенні розміщене стаціонарне відділення для постійного проживання Здолбунівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Матеріальна база цього закладу значно краща, ніж амбулаторії, і це завдяки спонсорській допомозі, яку надають голландські місіонери. Тож підопічні, а їх тут 11, почуваються майже як вдома, оточені турботою працівників закладу, який очолює О. М. Дмитрук.
В особливу атмосферу духовності поринули учасники семінару під час відвідання Свято-Покровської церкви с. Будераж, яку збудовано в 1730 році. Нині в храмі ведуться реставраційні роботи. Про його історію розповів настоятель о. В ’ячеслав.
Учасники семінару побували також у с. Мости, де ознайомилися з роботою клубу, бібліотеки, ЗОШ І ступеня, ФАПу, відвідали церкву Свято-Чуда Архістратига Божого Михаїла. Про те, що громада цього населеного пункту дбає про його розвиток, турбується про підростаюче покоління, засвідчив і облаштований ігровий майданчик для дітей (на фото в центрі), який гості також оглянули.
Не оминули вони й урочище Гурби, де їх привітно зустрів настоятель Свято-Воскресенського чоловічого монастиря о. Нифонт і розповів про плани щодо розбудови обителі та пантеону Слави загиблим воїнам УПА.
Кінцевим пунктом тривалої поїздки стало мальовниче село Зелений Дуб, яке знаходиться на межі Рівненської та Тернопільської областей. Тут учасникам семінару відкрилися чудові краєвиди, що вразили красою і багатством природи, якої ще не надто торкнулася цивілізація. Тож цей край має хороші перспективи для розвитку зеленого туризму. Учасники семінару переконалися у цьому, відвідавши садибу ПП А. Кардаша. Кращого місця для відпочинку, за їх словами, годі й шукати.
Як зазначив, підбиваючи підсумки семінару, голова районної ради В. О. Тимощук, не дивлячись на проблеми - відсутність роботи, виїзд молоді із сіл, низьку народжуваність, віддаленість населених пунктів, недостатні фінансові можливості та ін. - у роботі Будеразької сільської ради помітний рух вперед. Разом з тим, є й перспективи для подальшого розвитку, який покликані забезпечити природні ресурси, історико-культурний потенціал цього краю за ефективної роботи сільської ради та активної підтримки громади.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry