про роботу постійної комісії районної ради з питань освіти, культури,
охорони здоров’я, молодіжної політики, фізичної культури та спорту

 

Діяльність постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, охорони здоров’я, молодіжної політики, фізичної культури та спорту здійснюється відповідно до статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», планів роботи районної ради, затверджених на пленарних засіданнях сесії, і спрямована на виконання щорічних програм соціально-економічного та культурного розвитку району і довгострокових цільових програм з гуманітарних питань.
До складу постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, охорони здоров’я, молодіжної політики, фізичної культури та спорту входять 13 чоловік: Ворон Петро Ананійович - голова комісії, Панасюк Олег Олексійович - заступник, Буздиган Олег Миколайович - секретар, Бондарчук Валентина Миколаївна, Бондарець Олександр Іванович, Германюк Ніна Петрівна, Дудяк Володимир Тарасович, Карпетченко Володимир Миколайович, Карпюк Олександр Леонідович, Кондратюк Ніна Антонівна, Потапчук Лариса Андріївна, Романюк Любов Миколаївна, Єфімчук Федір Олегович.


Названі депутати в основному фахово працюють у сферах освіти та охорони здоров’я, тобто безпосередньо знають наявні проблеми цих гуманітарних галузей як в районі, так і на обласному та загальнодержавному рівнях. На мою думку, депутати-члени комісії протягом всього періоду роботи були активними, запропонували на розгляд ради чимало конструктивних питань, пропозицій, і саме завдяки цьому вдалося вирішити цілий ряд проблем у медичній, освітянській та культурній сферах району.
Ми проаналізували відвідування та протоколи засідань нашої постійної комісії, спільних засідань з іншими постійними комісіями районної ради і переконались, що члени нашої комісії є найдисциплінованішими, порушували багато місцевих проблемних питань, а значить, вони є відповідальними і небайдужими до всього, що відбувається в територіальних громадах району, дійсно прийшли в районну раду з надією змінити ситуацію на краще і намагаються це робити в міру своїх можливостей.
Тепер конкретно. Всього за період роботи постійної комісії відбулося 10 її засідань. Розглянуто та рекомендовано до розгляду на сесійних засіданнях 168 проектів рішень районної ради. Зокрема, було розглянуто 17 програм, з них освітянських - 7, з охорони здоров’я - 3, з культури - 2, з молодіжної політики, фізичної культури та спорту - 5.
Одним із головних напрямів роботи постійної комісії є постійний контроль за реалізацією районних цільових програм, що належать до її компетенції. Слухалися питання про хід виконання 42-х районних програм. На членів постійної комісії районної ради покладено відповідальність за прийняття програм, спрямованих на розвиток культури, освіти, спорту, вирішення молодіжних проблем. Адже молоде покоління потребує цікавого та розвиваючого дозвілля, рівних можливостей фізичного та духовного розвитку, оздоровлення в літній період. Тому члени постійної комісії переймаються кожним питанням порядку денного, вносять відповідні пропозиції та зміни. Серед прийнятих програм, що впливають на розвиток культури, освіти, охорони здоров'я, молоді та спорту, є такі:
«Про районну програму імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2011-2015 роки»;
«Про районну цільову програму розвитку професійно-технічної освіти на 2012-2015 роки»;
«Про районну програму роботи з обдарованою молоддю на 2011-2014 роки»;
«Про програму розвитку туризму у Здолбунівському районі на 2011-2015 роки»;
«Про програму “Національний план дій щодо реалізації конвенції ООН “Про права дитини” на період до 2016 року».
Комісія на своїх засіданнях предметно і грунтовно розглядала питання:
«Про створення Здолбунівського районного історико-краєзнавчого музею»;
«Про стан фізкультурно-спортивної роботи у Здолбунівському районі»;
«Про санітарно-технічний стан навчально-виховних закладів району в 2010-2011 н. р.»;
«Про стан та перспективи розвитку освітньої галузі району» та багато інших.
Середня явка депутатів на кожне засідання - 9 чоловік. Найактивніші депутати: П. А. Ворон, О. О. Панасюк, В. М. Бондарчук, В. М. Карпетченко.
Члени нашої комісії не стояли осторонь всіх процесів, що проходили в країні та районі, проявляли громадську активність і небайдужість. Депутати комісії підготували ряд звернень з болючих і актуальних питань. Зокрема, “Про звернення депутатів Здолбунівської районної ради до Президента України, Голови Верховної Ради України щодо недопущення прийняття проекту Закону “Про засади державної мовної політики” (№ 9073) та “Про звернення депутатів Здолбунівської районної ради стосовно добудови 3-го та 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС” (В. М. Карпетченко); “Про звернення депутатів Здолбунівської районної ради до Президента України Віктора Януковича з приводу ухвалених судами рішень щодо визнання незаконності Указів Президента України В. Ющенка про присвоєння Степану Бандері та Роману Шухевичу звань Героїв України” (О. І. Бондарець); “Про звернення до Президента України Віктора Януковича та Прем'єр-Міністра України Миколи Азарова щодо ситуації з підняттям тарифів на електроенергію для населення" (О. М. Буздиган). З усіх звернень були прийняті відповідні рішення.
Хочеться відзначити небайдужість та справжнє вболівання за стан справ у територіальній громаді Дерманської Першої сільської ради члена нашої постійної комісії Федора Олеговича Єфімчука, вчителя Дерманської гімназії. На засіданнях комісії він порушував питання про створення музею села Дермань, про випуск книги про Дермань, про встановлення пам'ятних знаків видатним людям села.
І це не єдиний позитивний приклад депутатської діяльності членів нашої постійної комісії.
Як голова комісії, я брав участь у засіданнях президії районної ради, у громадських слуханнях з різних питань, що проводилися в районі.
Надалі бачу своє завдання в тому, щоб все-таки активніше відстоювати пропозиції членів нашої комісії щодо вирішення загальнорайонних та місцевих питань гуманітарного спрямування, частіше бувати в закладах освіти, охорони здоров’я та культури, які фінансуються з районного бюджету, з метою спілкування з керівниками та працівниками цих установ і вивчення проблемних питань, що хвилюють людей, безпосередньо в колективах.
Петро ВОРОН,
голова постійної комісії районної ради
з питань освіти, культури,
охорони здоров’я, молодіжної політики фізкультури та спорту.

Друкується за рішенням
Здолбунівської районної ради.

 

Comments are now closed for this entry