Під час шкільного благодійного ярмарку.

 

Ось і закінчився ще один навчальний рік. Випустили у самостійне життя ще один клас. І знову Здолбунівська загальноосвітня школа №1 чекає на нових вихованців, які прийдуть до неї першого вересня. Чекає, тому що може запропонувати своїм маленьким учням окреме приміщення, яке знаходиться на тихій вулиці, де мало курсує транспорт, з великим ігровим майданчиком, де завжди можна заховатися від гарячих променів сонця під затишні гілки яблуні та посидіти на зеленому трав’яному килимі серед квітів і дерев. Протягом свого навчального дня діти можуть поїсти у шкільній їдальні, де їх зустріне привітний кухар тьотя Іра. Якщо на вулиці дощ і холодно - є чималий спортзал, який під час концертних програм перетворюється на сцену.


Після уроків завжди можна залишитися у школі (адже тільки одна зміна), щоб дочекатися маму і в той же час зробити уроки, погратися і пообідати на групі подовженого дня разом з учителями Оксаною Валентинівною та Тетяною Іванівною або з Ольгою Іванівною на гуртку танцю розучити нові «па».
А перші вчителі! Хто живе на вул. Зеленій, зранку можуть часто спостерігати таку картину: зграйка дітей з портфеликами йде поряд з жінкою, а до них час від часу підбігає така ж малеча, на ходу прощаючись з рідними, які стоять біля хвірток, - це наші. Просто вчителька, йдучи у школу, забирає своїх дітлахів і вже всі разом чимчикують учитися (а батьки тим часом біжать на роботу).
Навчання проходить у затишних і теплих (адже котельня своя) класах з великими вікнами. Так, приміщення не нове, але спільними зусиллями шкільний колектив оновлює його: нові вікна, двері, підлога, комплекти парт та стільців для кабінетів. Окремі туалети для кожного крила - і це теж важливо, особливо для такої малечі. Робота над покращенням навчально-матеріальної бази теж триває. Адже недарма тут працюють досвідчені вчителі: методист, старші вчителі, учителі з вищою категорією. Ми з гордістю можемо сказати: тут є у кого вчитися. І недарма діти старшої школи часто навідуються до своїх перших учителів - це вони навчили їх читати і писати, бути самостійними, виховувати в собі силу волі, завжди любити своїх тата, маму та рідних, любити вчитися і вміти навчити чогось інших. Недарма учні 11-х класів завжди запрошують своїх перших учителів на свій випускний вечір. Вони варті того, щоб їх любили, поважали, щоб ішли вчитися саме до них, саме в нашу школу - школу танцюючу, співочу, школу громадсько активних та тих, хто ніколи не відмовить у допомозі.
Адже і старша школа нічим не гірша за початкову. Велике приміщення, яке має свою їдальню, затишні світлі класи з великими осучасненими вікнами. Саме тут знаходиться шкільний музей, де ведуть екскурсії учні-екскурсоводи, працює драматичний гурток, який постійно займає призові місця на конкурсах в районі, гуртки з трудового навчання для хлопчиків та дівчаток, учасники яких є неодноразовими призерами районних та обласних олімпіад. На базі шкільного спортзалу займається баскетбольна секція ДЮСШ, що допомогла школі із заміною підлоги у великій спортивній залі. Учні школи є постійними призерами олімпіад І етапу з іноземної мови, інформатики, економіки та інших предметів; учасниками ІІ етапу з МАН.
У школі є вже традиційними свята: День прапора школи, посвята у соколята, соколині вильоти (шкільне дитячо-юнацьке об’єднання «Соколиний кіш»), звичайно ж, новорічні і родинні свята. Щорічним став і весняний благодійний ярмарок, виручені кошти на якому діти віддають сиротам школи; акція зі збору макулатури «Листок до листка», завдяки якій цьогоріч школа змогла придбати мікрофони. І, звичайно ж, найбільша гордість цього навчального року - це перемога у конкурсі грантів, що був організований благодійним фондом «Любіть Україну». Адже саме завдяки йому у «великій» школі будуть нові вхідні двері.
Можна з впевненістю сказати: наша школа росте, оновлюється. Ми гордимося, що вона - одна з найстаріших у нашому місті, що тут викладали і викладають учителі - майстри своєї справи, тут училися люди, якими зараз гордиться наша країна. Ми запрошуємо до нас. Запрошуємо здобувати знання і навчатися бути громадянами своєї країни, бути лідерами, бути Людьми.
Оксана Себастіянська,
директор Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

Comments are now closed for this entry