Під час заходу. 

 

«Від села до села» - так називаються чудові мистецькі виступи, звіти-концерти аматорів-культармійців Дубенщини, які вже тривалий час проводяться за ініціативою голови Дубенської РДА, депутата Рівненської обласної ради, почесного голови благодійного фонду «Любіть Україну» Данила Корилкевича. Гарним продовженням цієї хорошої справи стала зустріч бібліотекарів Здолбунівщини із членами Національної спілки письменників України Любов’ю Пшеничною і Миколою Пшеничним, а також з талановитим бандуристом, студентом Дубенського коледжу культури і мистецтва РДГУ Василем Щирбою під час семінару-практикуму працівників книгозбірень у с. Уїздці. В залі сільського будинку культури були також присутні працівники сільради, місцеві учителі й школярі. Відбувся щирий, вкрай актуальний діалог.


Цьогоріч виповнюється 70 років Українській Повстанській Армії. Ця подія ще і ще раз нагадує, що ми живемо на спільній, волинській, українській землі. Тож не випадково Л. Пшенична згадала колишню повстанську зв’язкову Ганну Пилипівну Лозов’юк-Завадську, уродженку с. Здовбиця, котра, витримавши поневіряння на сибірських лісоповалах, стала видатною громадською діячкою, активісткою «Просвіти», Союзу Українок, Братства ОУН-УПА. Не могла письменниця не торкнутися і такої злободенної теми, як захист рідної мови. Бо ж кому, як не майстрам красного письменства, бути у перших лавах її оборонців!
- Якби я не народився в Молодаві, то хотів би, щоб це сталося в літописному Дермані. Є в мене книжка про цю славетну місцину. Горджуся, що колись був удостоєний звання лауреата літературно-мистецької премії імені Бориса Тена. Навряд чи ще десь в Україні можна знайти подібний населений пункт, котрий подарував світові, українській культурі стільки видатних імен. Прийшла, нарешті, пора воскресити, реанімувати, облагородити багато що у Дермані, й дуже приємно, що за це теж береться відомий благодійний фонд «Любіть Україну», - зазначив, виступаючи, М. Пшеничний.
Згадав Микола Іванович і про нашого земляка Тараса Більчука, удостоєного позаторік Дубенської міжнародної літературно-мистецької премії імені Авеніра Коломийця.
Від імені Дубенської письменницької організації Здолбунівській центральній районній бібліотеці були вручені книжки дубенських авторів – «Опале листя» і «Вінок терновий» Миколи Оттова, «Гойдалка для жука» Любові Пшеничної, «Куркулі» Миколи Олійника, «Селюк» Михайла Макарука (редактор Микола Пшеничний).
Звучання бандури нагадало про генія нашого народу Тараса Григоровича Шевченка, вікопомний шлях якого восени 1846 року також пролягав через теперішні Здолбунівський і Дубенський райони. Коли Василь Щирба співав «За байраком байрак», то наче оживала сива минувшина, аби знову нагадати, чиї ми діти і внуки. А ще лунали пісні про Чорнобиль, про материнську ласку.
- Приїжджайте ще! - просили бібліотекарі. - Такі творчі заходи дуже потрібні. У кожному селі. Особливо - для молоді. Та й усім нам.

Comments are now closed for this entry