Одним з ключових питань, яке розглянули депутати районної ради на першому пленарному засіданні останньої сесії, був звіт голови райдержадміністрації В. С. Шуля щодо здійснення райдержадміністрацією делегованих повноважень за період з березня 2011 року по березень 2012 року. Оскільки це питання, як і більшість з розглянутих на сесії, детально обговорювалося на засіданнях комісій та президії районної ради, повторне ознайомлення зі звітом, який також був опублікований на сторінках районної газети, дупутати вважали зайвим. Тому одразу перейшли до його обговорення.
Депутат О. В. Колінько, відзначаючи в роботі райдержадміністрації певні позитивні моменти, зокрема в сфері економіки, разом з тим висловив побажання поліпшення діяльності виконавчого органу по ряду напрямків. Зокрема, щодо активнішого ведення інвестиційної політики, ремонту та будівництва доріг, оптимізації мережі навчальних закладів, ефективнішої роботи комунальних служб та ін.


В. С. Шуль, відповідаючи на критичні зауваження депутата, зазначив, що торік, порівняно з попередніми роками, в районі сталися відчутні зрушення в різних сферах. Якщо рівень залучення в район інвестицій і не надто високий, та все ж цифри значно вищі, ніж у попередні роки. Є перспектива у цьому напрямку у зв’язку із запровадженням нових проектів на ПАТ “Волинь-Цемент”, вже починаючи з кінця нинішнього року. Цікавиться можливостями району й інвестор з Донецької області.
Те ж саме й стосовно доріг. Вже цього року на їх будівництво з обласного бюджету було виділено на 600 тис. грн. більше, ніж минулого, і ця тенденція триватиме й далі. На вирішення проблем у комунальній сфері, як зазначив Віталій Степанович, залучатимуться кошти, що незабаром надійдуть із обласного природоохоронного фонду. За словами голови РДА, райдержадміністрацією ведеться робота з підготовки документації на фінансування ряду об’єктів будівництва в районі, зокрема, приміщеня музею У. Самчука, садочка в Дермані, Миротинської та міської № 3 шкіл.
Сесія одноголосно затвердила звіт голови райдержадміністрації, а також прийняла рішення з понад 50 питань, зокрема, щодо залучення інвестицій у соціально-економічний розвиток району, затвердила звіт про виконання бюджету району за І квартал
ц. р., звіт постійної комісії з питань освіти, культури, охорони здоров’я, молодіжної політики, фізичної культури і спорту, звіт начальника філії “Здолбунівський райавтодор”, виконання ряду програм у сфері освіти, медицини, спорту, соціального захисту громадян та прийняла низку нових. Крім того, депутати схвалили Стратегічний план економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності Центрально-Волинського субрегіону, представлений на сесії головним радником з питань стратегічного планування та економічного розвитку проекту USAID «Локальні ініціативи та національна конкурентоспроможність» І. Парасюком.
Не вистачило голосів депутатів і, відповідно, не були прийняті рішення з питань «Про звернення до Верховної Ради України з вимогою про невідкладний розгляд та прийняття проекту Закону України «Про порядок імпічменту Президента України» та «Про закриття і реорганізацію районних комунальних закладів у галузі освіти та охорони здоров’я». А розгляд питання про відчуження майна спільної власності територіальних громад району сесія перенесла до часу отримання офіційних відповідей від Рівненської товарної біржі та Фонду держмайна України.
На другому пленарному засіданні, яке відбулося у понеділок, депутати розглянули питання про внесення змін до районного бюджету на 2012 рік в частині міжбюджетних трансфертів з державного та обласного бюджетів, якими району надано дотацію на виплату заробітної плати у сумі майже півтора мільйона гривень, а також понад 600 тисяч гривень на будівництво котельні та системи опалення для Дерманського навчально-виховного комплексу “загальноосвітня школа І ступеня-гімназія” і ін.
Людмила ІВАНОВА.

Comments are now closed for this entry