На сьогодні у відділі державної виконавчої служби Здолбунівського районного управління юстиції на примусовому виконанні перебувають виконавчі документи за рішенням суду про стягнення боргів з населення за комунальні послуги, що перевищують 1 млн. грн.
З метою повного та своєчасного виконання рішень судів зазначеної категорії державними виконавцями вчиняються відповідні дії, а саме: виносяться постанови про арешт коштів та майна боржника та оголошується заборона на його відчуження; виносяться постанови про примусовий привід боржників через органи міліції; здійснюються виходи за місцем проживання боржників з метою опису майна, належного боржнику; виносяться та направляються до бухгалтерії постанови про відрахування коштів із заробітної плати боржників; скеровуються постанови державних виконавців про відрахування заборгованості до управління з координації нарахування та виплат пенсій Головного управління ПФУ в Рівненській області тощо.


На жаль, перелічені виконавчі дії бажаного результату та ефективності не дають, помітна тенденція до зростання боргів. У зв’язку з цим органи державної виконавчої служби змушені вживати заходи, передбачені ст. 57 Закону України “Про виконавче провадження”, а саме звертати стягнення на квартири боржників шляхом проведення їх опису та подальшої реалізації на прилюдних торгах.
Крім того, ст. 90 Закону України “Про виконавче провадження” встановлено: “… за наявності ознак злочину в діях особи, яка умисно перешкоджає виконанню рішення чи іншим чином порушує вимоги закону про виконавче провадження, державний виконавець звертається з поданням про притягнення винної особи до кримінальної відповідальності”.
Підсумовуючи вище викладене, попереджаємо усіх боржників, які мають несплачену заборгованість, про наслідки невиконання рішень суду та про кримінальну відповідальність.
Також наголошуємо, що з питань погашення заборгованості перед комунальними службами боржники можуть звернутися до відділу ДВС Здолбунівського районного управління юстиції за адресою: м. Здолбунів, вул. Незалежності, 64 б.
Інна ЯЩУК,
начальник відділу ДВС Здолбунівського

районного управління юстиції.

Comments are now closed for this entry