Як навчитися користуватися комп’ютером, комп’ютера не маючи – знають учні Майданської ЗОШ І-ІІ ступенів. Ще недавно як єдиний його наочний приклад у них був старий комп’ютер-«ящик», до якого на науку збігалася уся школа. Нині ж усі збігаються до нового комп’ютерного класу, обладнаного сучасною технікою. Хоча надворі літо, а отже – канікули, двері тут не закриваються до пізнього вечора. 
Попри те, що школа с. Майдан малокомплектна (у ній навчається всього 32 учні) і те, що воно заховане в лісах та сипучих піщаних дорогах – не заважає учням показувати високі результати на рівні не лише районному, але й обласному. Проте відсутність повноцінної комп’ютерної освіти таки дається взнаки у сучасному світі, де без знання ПК не ступити й кроку. Тому учні Майданської ЗОШ не чекають нового навчального року і освоюють комп’ютерні технології вже.


«Я не маю комп’ютера вдома, тому єдина можливість навчитися ним користуватися тут, у школі, - каже учень 9 класу Віталій. – Потрібно знати хоча б найелементарніше – пошук потрібної інформації, друк рефератів. Без комп’ютера зараз не обійтись. Не менш важливим є й підключення до мережі Інтернет. Адже, зважаючи на те, що підручників не вистачає, тут можна знайти всю необхідну для навчання інформацію. Та й узагалі – це зв’язок із навколишнім світом».
Директор Майданської ЗОШ І-ІІ ступенів Галина Башмат вже не перший рік ламає собі голову, де і головне – за які кошти облаштувати комп’ютерний клас. Каже, що спонсорська допомога у вигляді бувших у вжитку ПК була, проте такі комп’ютери дуже швидко відживали своє. Проблему було вирішено несподівано, після проведення виїзного прийому громадян в Майдані головою Дубенської РДА Данилом Корилкевичем. Вже через три тижні після цього із районного бюджету було виділено 20 тисяч гривень для купівлі 4 комп’ютерів.
«Нарешті наша школа за увесь цей час отримала новий комп’ютерний клас із сучасною комп’ютерною технікою, – каже вчитель інформатики Андрій Гіль. – Це означає, що про нас думають, про нас дбають і наші діти не залишилися без новітніх технологій і зможуть тепер застосовувати їх на практиці, отримувати доступну інформацію з мережі й здобувати всі необхідні знання. Час не стоїть на місці, технології самі бачите, як стрімко розвиваються, постійно потрібне оновлення цієї бази».
На Дубенщині таке оновлення стало правилом. Лише за період 2012 року комп’ютерні класи було облаштовано у трьох школах району. І якщо за статистикою в області на один комп’ютер в черзі стоять близько 30 учнів, то в школах Дубенщини такий показник вдвічі менший.
Олександра РЕБРИК

Comments are now closed for this entry