Квіти, посмішки, вишукані сукні та елегантні костюми, радість та хвилювання, щирі вітання близьких... Так. Він нарешті настав, цей довгожданий, неповторний день, коли вчорашні діти стали на поріг самостійного життя. Це свято ви не віднайдете в жодному календарі. Але в серці кожної людини воно залишає світлі, незгладимі спогади.
Щасливі і трішки розгублені, сьогодні вони вже не школярі, а випускники. Завтра їх дороги розійдуться. У кожного починається шлях, який доведеться долати вже самотужки. Але ті 11 найкращих років, що вони провели разом, теплі моменти шкільного життя, цікаві уроки, вірних друзів - все це вони не зможуть забути ніколи.

 

 


Цього року було змінено традиційну схему проведення випускного свята у Здолбунові. Усі його учасники – випускники всіх загальноосвітніх закладів міста, вчителі, батьки, жителі Здолбунова - зібралися на площі біля супермаркету "Колібріс" і під звуки духового оркестру пройшли колоною вул. Хмельницького до будинку культури ПАТ "Волинь-Цемент". Тут на площі, де була встановлена імпровізована сцена, їх зустрічали голова райдержадміністрації Віталій Шуль, голова районної ради Василь Тимощук, міський голова Ігор Ольшевський, депутат обласної ради Данило Корилкевич. Усі вони адресували найщиріші вітання в першу чергу 220 випускникам, давали їм добрі настанови в подоланні життєвих випробувань, бажали мудрих і сміливих рішень. Адже це свято в першу чергу для них, бо вони - гордість міста, надія держави, і від їх успіхів, від того, як складеться їхнє життя, залежить майбутнє України.


Слова глибокої вдячності прозвучали і для вчителів, які не лише дали своїм учням основи знань з багатьох предметів, а й долучили до джерел високої духовності й культури, проростили пагони історичної пам’яті і гордості за нашу Батьківщину, відкрили високі горизонти національної свідомості і громадянського сумління. Особливу вдячність висловили промовці й батькам випускників, які впродовж років навчання в школі допомагали своїм дітям долати труднощі, вселяли в них віру у власні сили, підтримували і спрямовували на добрі діла.

 

 


А далі – урочистий момент. На сцену піднімаються юнаки і дівчата для нагородження відзнаками за високі досягнення у навчанні. Золоті медалі отримали Віталій Ткачик (ЗОШ І-ІІІ ст. № 1), Владислав Петришин, Юлія Гайдук, Катерина Заховайко, Вікторія Козачук (гімназія), Діана Брунька (ЗОШ І-ІІІ ст. № 3), Микола Мичка (ЗОШ І-ІІІ ст. № 4), Юлія Мудрик, Ольга Корнас, Юлія Мазурець (ЗОШ І-ІІІ ст. № 5), Марк Копанчук, Іван Кубович, Андрій Галик, Катерина Сторчак, Ірина Шафранська, Валентина Хмель, Дарина Свиріпа (ЗОШ І-ІІІ ст. № 6). Срібні медалі вручено Віталію Морозу (гімназія), Юлії Дацюк (ЗОШ І-ІІІ ст. № 4), Олені Федорук (ЗОШ І-ІІІ ст. № 4). Атестати зрілості всі випускники отримали у своїх закладах, де пізніше продовжилося святкування.
Подяки та грошові премії від Рівненського обласного благодійного фонду "Любіть Україну" переможцям ІІІ, IV етапів всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, конкурсу-захисту Малої академії наук та вчителям, які підготували переможців, вручив депутат обласної ради, почесний голова фонду Данило Корилкевич.
Із вступом на шлях дорослого життя випускників також привітали вихованці ДНЗ "Усмішка", а піснею про рідну школу - вокаліст Петро Гордієнко.
Від випускників виступила Юлія Шафранська. Вона подякувала організаторам за яскраве свято, закликала ровесників пам’ятати рідну школу, людей, які дали їм путівку в життя, бути впевненими, цілеспрямованими, сміливо йти до своєї мрії, надіючись на краще.
Пущені у повітря кольорові кульки, здіймаючись увись, як символ найзаповітніших мрій випускників, символічно означали їх прагнення до нових висот, бажання знайти своє місце в цьому світі.
А фінальним акордом свята став останній шкільний вальс, під звуки якого непрохана сльоза з’явилася на учах у винуватців свята, їх батьків і вчителів, даючи вихід неприхованим емоціям, які переповнювали їхні серця в цю зворушливу мить.
Завершилась шкільна пора, починається нове життя. Попереду багато справ, малих і великих, та за ними ніколи не забудеться те, що початком усьому була рідна школа, місто, де народився і виріс. До них часто подумки повертатимуться випускники, згадуватимуть вони і цей світлий день, що став порогом на світанку їх дорослого життя. І ці спогади завжди зігріватимуть їх серця.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry