Прокуратурою Здолбунівського району у нинішньому році проведено ряд перевірок з питань дотримання вимог земельного законодавства та забезпечення державного контролю у сфері земельних відносин у діяльності місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та органів контролю в районі. Перевірки засвідчили, що органами місцевого самоврядування та органами контролю в районі допускаються суттєві порушення вимог земельного законодавства, а саме: незаконна передача у приватну власність земельних ділянок та, у подальшому, видача державних актів на право власності на них.


За результатами перевірок прокуратурою району цьогоріч порушено 1 кримінальну справу та пред’явлено цивільний позов про витребування земельних ділянок із чужого незаконного володіння та визнання недійсними державних актів на право власності на земельні ділянки. Вказаний позов Здолбунівським районним судом розглянуто і задоволено у повному обсязі.
Органами місцевого самоврядування району допускається прийняття незаконних рішень з питань вилучення, припинення права користування земельними ділянками, передачі земельних ділянок без затвердження технічної документації із землеустрою щодо посвідчення права власності на них, у рішеннях сесій сільських рад не зазначається, за рахунок яких земель розробляється технічна документація із землеустрою та передаються у власність земельні ділянки. У зв’язку з цим на ряд виявлених порушень земельного законодавства в діяльності органів місцевого самоврядування прокуратурою району принесено 17 протестів, які розглянуто та задоволено.
Загалом за результатами перевірок з питань дотримання вимог земельного законодавства та забезпечення державного контролю у сфері земельних відносин прокуратурою району у 2012 р. порушено 1 кримінальну справу, внесено 3 подання та принесено 17 протестів. На виконання внесених документів прокурорського реагування до дисциплінарної відповідальності притягнуто 5 осіб, у тому числі 2 особи органів контролю. За актами прокурорського реагування відшкодовано 300 тис. грн.
Олег ЛИСЮК,
помічник прокурора
Здолбунівського району,
юрист 3 класу.

Comments are now closed for this entry