Цією головною думкою був пронизаний семінар-навчання керівників органів місцевого самоврядування, який проводився на базі Спасівської сільської ради

 

 

 

Учасників семінару зустрічають діти школи с. Цурків. 

     Учасники семінару обговорювали питання про підготовку закладів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період. З інформаціями з цих проблем виступили начальник відділу освіти РДА Валентина Бондарчук, заступник начальника відділу культури і туризму РДА Олена Мазепа, начальник філії “Здолбунівський райавтодор” Ігор Левицький, начальник управління праці та соціального захисту населення РДА Ольга Єфімчук. В цілому, відзначили вони, освітні, культурні заклади готові до роботи в холодну пору року: завершуються ремонти приміщень, котелень, систем опалення, завозиться тверде паливо, ремонтуються дороги і автошляхи, формується і звіряється документація для одержання соціальних гарантій пільговикам. Але є чимало недоліків у цій справі, і пов’язані вони не лише з нестачею коштів, а іноді й з елементарною недбалістю, безгосподарністю. Є надія, що до початку опалювального сезону недоробки будуть усунуті, якщо керівники установ спільно з сільськими головами відповідально до цього поставляться.

     Про земельні питання і проблеми в цій справі проінформував у своєму виступі голова райдержадміністрації Любомир Кінах, який взяв участь в семінарі.
     Підсумки теоретичної частини семінару-навчання підбив голова районної ради Василь Тимощук. Наголосивши на тому, що проблем, які потребують нагального вирішення, в житті району багато, він закликав керівників органів місцевого самоврядування до злагодженої, ефективної роботи.
У семінарі взяв участь начальник РВ УМВС у Рівненській області С. Г. Гандзелевський.

 


 

Завідуюча ФАПом с. Спасів Ніна КОНДРАТЮК. 

     Практична частина семінару розпочалася із відвідання початкової школи в с. Цурків, де делегацію гостей зустріла сільський голова Любов Четвержук. Вона ознайомила учасників семінару із загальними відомостями про підвідомчу територію, розповіла про проблеми в роботі. Сільські голови також відвідали місцевий храм, продуктовий магазин. Потім маршрут учасників семінару проліг у с. Спасів.      Тут вони цікавилися роботою клубу, бібліотеки, школи, магазинів.

 

 Завідуюча бібліотекою Віра Козяр та завідуючий клубом 
с. Спасів Петро Коломис.

     Велике задоволення учасники семінару одержали від відвідин початкової школи, клубу і бібліотеки с. Стеблівка, де працюють справжні ентузіасти своєї справи. Учасники драматичного гуртка майстерно зіграли уривок з п’єси І. Нечуя-Левицького “Кайдашева сім’я”, учні початкової школи Аня Шибуня та Катя Вознюк провели екскурсію у народнознавчій світлиці.

 


 

Учасники драмгуртка Стеблівського клубу
зліва направо Роза Вознюк та Олена Ярмолюк. 

     Підбиваючи підсумки роботи семінару-навчання, його учасники відзначили позитивне значення таких заходів. Адже це спонукає голів, керівників закладів, установ до активнішої праці щодо поліпшення функціонування об‘єктів соціального призначення на підвідомчих територіях. Іноді це не вимагає значних коштів, а всього лише бажання, відповідального ставлення до справи. Разом з тим такі заходи сприяють обміну досвідом, запозиченню позитивного у колег, налагодженню дружніх, партнерських стосунків завдяки безпосередньому спілкуванню.

 


Завідуюча клубом та завідуюча бібліотекою
с. Стеблівка Любов Парасотченко та Анжела Вільчик (зліва направо). 

     Відмінністю цього семінару було те, що його учасники з позиції критичної оцінки звіряли свою роботу, аналізували її результати й упущене.
     В практичній частині семінару взяв участь перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Бандюк, який у свій час працював у Спасові сільським головою.
     Побачене і почуте у селах Спасівської сільради, без сумніву, запам’ятається учасникам того семінару-навчання надовго. Воно дало змогу ще раз усвідомити, що минуле і сьогодення тісно переплелися. І що розв’язуючи великі та малі проблеми громад, не слід забувати про своє минуле, потрібно шанувати його, докладати зусиль для його збереження.
Євген Шилан.
Фото автора.


 

Comments are now closed for this entry