Напередодні Дня Конституції Республіки Польща, який відзначався 3 травня, до Здолбунова прибули гості з дружньої країни, зокрема з міст Закопане та Перемишль, представники польської общини з м. Волочиськ Хмельницької області, члени товариств польської культури з Рівного, Луцька, Острога, Корця, Костополя, аби разом відсвяткувати знаменну подію.


А стало це можливим завдяки ініціативі та спонсорській підтримці генерального консула Республіки Польща в м. Луцьку п. Марека Мартінека. Разом із консулом у святі взяли участь і всі віце-консули польського представництва.
Гостей радо вітали керівники нашого району й Здолбунова - голова РДА Віталій Шуль, голова райради Василь Тимощук, міський голова Ігор Ольшевський.

 


Розпочалися урочистості у міському костелі св. ап. Петра і Павла, де настоятель костелу о. Андрій разом із священиками з Луцька, Рівного й Острога здійснили богослужіння (фото внизу).
По його закінченні учасники святкування в польських національних строях урочистою ходою пройшли вулицями Здолбунова до будинку культури ПАТ "Волинь-Цемент" (фото вгорі), де відбулася
офіційна частина свята.

 


Тут була влаштована мультимедійна презентація, що розповідала про історію Польської держави, значення її Конституції 1791 р. - найстарішої в Європі - для розвитку громадянського суспільства та становлення демократії в країні.
Після звучання державних гімнів Польщі та України перед учасниками зібрання виступили голова товариства польської культури Здолбунівщини Софія Михалевич, генеральний консул Республіки Польща в м. Луцьку Марек Мартінек (фото у центрі), голова райдержадміністрації Віталій Шуль, голова райради Василь Тимощук, міський голова Ігор Ольшевський, староста м. Перемишль (Польща) Ян Пончек, директор міської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 Жанна Місюра.
У виступах йшлося про те, що спільне відзначення національного свята Польщі є своєрідним підсумком тих дружніх зв’язків, які вже існують між нашим краєм та сусідньою державою у різних напрямках - по лінії влади, культури, освіти та ін., а також дає надію на подальший розвиток співпраці.
Виступаючі висловлювали взаємну вдячність за організацію і за сприяння у проведенні масштабного заходу, який засвідчив прагнення українців і поляків до порозуміння, мирного співіснування, поглиблення стосунків в інтересах обох держав, бажали польському народу благополуччя, злагоди та процвітання.
На згадку про зустріч керівники району, міський голова вручили п. Мареку Мартінеку пам’ятні сувеніри, хмельниччани – запашний коровай, а Жанна Місюра - ікону.
А далі для учасників свята на сцені демонстрували свою творчість мистецькі колективи, які прибули у складі делегації гостей, а також учасники художньої самодіяльності Здолбунова – танцювальний колектив під керівництвом Наталії Арустамян, вокалістка Діана Матвійчук, ансамбль “Сеньйорки” та наймолодша учасниця свята 4-річна Ярослава Саюк.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry