У залі важкої атлетики ДЮСШ “Колос”.

  

Одним з важливих напрямків роботи органів місцевого самоврядування, виконавчої влади є сприяння розвитку фізичної культури і спорту. Виконувати це завдання за умов постійної нестачі коштів у сільському, селищному бюджеті навіть на вирішення найнагальніших соціальних проблем, звичайно, непросто, а іноді й неможливо. Проте, як свідчить досвід, пропаганда здорового способу життя, залучення сільських громад, зокрема дітей і молоді, до занять фізкультурою і спортом, змістовного дозвілля є надзвичайно корисною і потрібною справою. Це дієвий засіб відволікти підростаюче покоління від небажаного впливу вулиці, кафе, барів, від надмірної прив’язаності до комп’ютерів та задіяти його фізичну активність на користь громаді. В кінцевому результаті спорт - це здоров’я нації, а значить - її майбутнє.


І в нашому районі є хороші приклади того, як потрібно дбати про розвиток сільського спорту. Лідером у цій справі по праву можна назвати Копитківську сільську раду, на базі якої нещодавно проходило виїзне засідання координаційно-консультативної ради при голові районної ради.
Перед тим, як прибути на територію сільської ради, учасники семінару побували в дитячо-юнацьких спортивних школах ФСТ "Колос" та відділу освіти, відвідали спортивні зали та майданчики, ознайомилися з умовами, в яких займаються учні цих закладів, їх досягненнями. А вони досить вагомі завдяки професіоналізму тренерів. Про все це учасникам семінару детально розповіли голова обласної організації ФСТ “Колос” А. В. Соляр, директори шкіл В. В. Янчук та В. А. Куцель.

 

Заняття секції з вільної боротьби у районній ДЮСШ. 


Проте, як зазначалося в ході семінару, у дитячо-юнацьких спортивних школах відсутня власна спортивна база, в основному їх вихованці займаються в орендованих приміщеннях, зокрема, на спортивній базі по вул. Старомильській, що належить професійному ліцею залізничного транспорту, де також побували учасники семінару. Відвідали вони й міський оздоровчий центр "Тонус", у якому створені хороші умови для занять спортом та оздоровлення різних категорій громадян.
Як уже було сказано, Копитківська сільська рада є зразком того, як успішно реалізовується органом місцевого самоврядування державна політика у сфері розвитку фізкультури і спорту. Так, спортсмени сільської ради - постійні переможці щорічного районного фестивалю культурно-дозвіллєвих комплексів. З 1965 року тут створено футбольну команду, яка була переможцем чемпіонатів, кубків області, численних турнірів. 3-4 місця в області посідає і команда волейболісток, яких підготував тренер А. О. Синюк. На базі Копитківської ЗОШ І-ІІІ ст. діє секція з боксу, яку організував на добровільних началах місцевий спортивний ентузіаст В. М. Мандзюк, а нині секція є підрозділом обласної ДЮСШ. Цього року двоє вихованців Володимира Миколайовича пройшли відповідний відбір і поповнять ряди учнів Львівської спортивної школи.

 

 

Заняття секції з боксу ОДЮСШ в Копитківській ЗОШ І-ІІІ ст. 


Усі ініціативи сільських активістів підтримують і сільський голова М. Д. Фішер, і депутати, забезпечуючи фінансування місцевих спортивних заходів, участь своїх спортсменів у змаганнях районного, обласного рівнів. Крім того, тут дбають і про належне утримання спортивних майданчиків, споруд за місцем проживання та у місцях масового відпочинку. Торік у підвальному приміщенні клубу с. Новомильськ було облаштовано кімнату для занять важкою атлетикою. Реалізувати цей проект вдалося за рахунок коштів сільського бюджету та коштів, отриманих в результаті перемоги у районному конкурсі ініціатив місцевих громад. Цей успіх став поштовхом до реалізації ще одного починання - в цьому році планується облаштувати спортивний зал у підвальному приміщенні Копитківського БК кошторисною вартістю 82 тис. грн.

 

 

 Учасники семінару в Свято-Преображенському
храмі с. Новомильськ.


Як наголосили голова районної ради В. О. Тимощук, його заступник Я. Р. Мельник, такі проекти легко реалізовувати, коли є ініціатори, які вміють об’єднати навколо себе людей для професійних і регулярних занять спортом, а також розуміння і підтримка з боку місцевої влади, яка турбується і про свій спортивний імідж, і про здоров’я громади. А результат не забариться, вкладені кошти повернуться більш ніж сторицею.
Копитківська сільська рада ефективно працює не лише у напрямку розвитку фізкультури і спорту, а й щодо утримання усіх об’єктів соціально-культурного призначення, забезпечення умов для комфортного проживання мешканців підвідомчої території. У цьому учасники семінару переконалися, побувавши у ЗОШ І-ІІ ст., клубі, Свято-Преображенській церкві, продуктовому магазині с. Новомильськ, ЗОШ І-ІІІ ст., будинку культури, ДНЗ "Сонечко" с. Копиткове.
Приємні враження залишились від знайомства з діяльністю ТОВ "Голуба нива", яке займається розведенням та вирощуванням риби на орендованих ставах загальною площею 182 га. З особливостями цієї справи керівників сільських громад ознайомив приватний підприємець С. Б. Дацишин.
У будинку культури с. Копиткове перед гостями з концертом виступили учасники художньої самодіяльності, після чого відбувся заключний етап семінару - теоретична частина. Про виконання повноважень виконкому Копитківської сільської ради у сфері фізкультури і спорту розповіла сільський голова М. Д. Фішер. Вона наголосила, що розвиток спорту - недешева справа, але сільська рада свідомо підходить до цього питання й надалі приділятиме належну увагу цьому напрямку роботи.
Брати приклад із Копитківської сільської ради, повернутися лицем до спорту закликав керівників сільських громад і начальник відділу з питань фізкультури і спорту РДА М. В. Гарбовський. Він поінформував присутніх про те, які умови створені для занять фізичною культурою і спортом в районі, вказав на недоліки у роботі конкретних сільських рад, зупинився на проблемах та шляхах їх вирішення.
Рекомендації координаційно-консультативної ради щодо покращення фізкультурно-спортивної роботи у сільських радах озвучив голова райради В. О. Тимощук.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry