Під час громадських слухань. 

 

Громадські слухання по проекту «Використання альтернативного палива в обертових печах з випалу клінкеру №№ 4, 5, 6 на ПАТ «Волинь-Цемент» відбулися у вівторок у залі засідань міської ради під головуванням заступника міського голови О. О. Палія. Для участі у громадських слуханнях зареєструвалося 30 чоловік.
Як зазначив начальник відділу екології ПАТ “Волинь-Цемент” Р. М. Науменко, на підприємстві триває розробка проекту переходу на використання в якості палива сортованих та перероблених побутових відходів з міського сміттєзвалища м. Рівне з врахуванням передового європейського та світового досвіду. Впровадження цього проекту відкриває перед підприємством нові перспективи для подальшого розвитку, оскільки суттєво зменшаться затрати на енергоносії, частка яких у собівартості продукції є досить вагомою. Це в свою чергу забезпечить конкурентоздатність підприємства на ринку цементного виробництва. А ПАТ "Волинь-Цемент", як відомо, одне з найпотужніших підприємств району, області, яке забезпечує надходження до їх бюджетів.


Роман Миколайович детально зупинився на позитивних факторах, пов’язаних із впровадженням проекту. Зокрема, як він запевнив, використання альтернативного палива є екологічно безпечним, в продуктах згорання відсутні шкідливі забруднюючі речовини за рахунок особливостей спалювання палива в обертових печах. І, що досить важливо, реалізація проекту сприятиме вирішенню проблеми з утилізацією твердих побутових відходів, покращенню екологічної ситуації.
Висновок громадської екологічної експертизи учасникам громадських слухань озвучив представник Рівненського обласного осередку Всеукраїнської екологічної ліги І. І. Статник. Екологічна експертиза, як наголосив доповідач, здійснювалася з позицій стійкого розвитку, який передбачає вирішення питань соціальної, екологічної та економічної безпеки. За умови суворого дотримання норм технологічного режиму, правил та норм техніки безпеки, своєчасного обслуговування та ремонту обладнання, заміни рукавних фільтрів, спеціальної професійної підготовки та високої кваліфікації виробничого персоналу ступінь екологічного ризику визначеного обєкта характеризується як прийнятний.
Представники ПАТ "Волинь-Цемент" та громадської екологічної організації відповіли на численні запитання учасників слухань - головного державного санітарного лікаря В. А. Литвина, депутатів міської ради В. Б. Загороднього, районної ради О. П. Бухала, жителя м. Здолбунів О. А. Назарчука. Дехто з них висловив занепокоєння з приводу ризиків, які, на їх думку, виникнуть в результаті використання альтернативного палива, зокрема, відсутності гарантій щодо дотримання замовником параметрів проекту при його реалізації.
На це І. І. Статник зазначив, що проект передбачає чітке дотримання нормативно-правових актів з питань екології замовником, а також контроль за його реалізацією з боку відповідних державних органів та громадських організацій. Р. М. Науменко завірив, що замовнику економічно не вигідно порушувати вказані технологічні параметри проекту.
Учасники слухань підтримали пропозицію секретаря міської ради В. В. Капітули до проекту щодо необхідності передбачити вивезення відходів з міста Здолбунова на сміттєзвалище м. Рівне з метою подальшої його переробки на сміттєсортувальному заводі та спалювання на ПАТ «Волинь-Цемент» в якості альтернативного палива.
За результатами проведеного голосування, проект «Використання альтернативного палива в обертових печах з випалу клінкеру №№ 4, 5, 6 на ПАТ «Волинь-Цемент» підтримано більшістю голосів учасників громадських слухань.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry