В. С. БІЛЬЧУК.

 

30 років біля керма господарства

Успіх будь-якого підприємства значною мірою залежить від його керівника. ПСП “Колос”, що розміщене на території с. Гільча Друга, подолавши складний період становлення, пройшовши через горнило реформ, і сьогодні залишається одним з лідерів аграрного сектора економіки краю. І значна заслуга в цьому людини, для якої сільське господарство стало частиною життя, яка вже тридцять років стоїть біля керма господарства, дбаючи про його розвиток і добробут простих трударів. Це знаний в районі, області досвідчений аграрій, умілий організатор-керівник, заслужений працівник сільського господарства України Василь Сергійович Більчук


Свою трудову діяльність В. С. Більчук розпочав у колгоспі ім. Щорса, працював трактористом, помічником бригадира тракторної бригади, завідуючим автогаражем. Пізніше шістнадцять років обіймав посаду бригадира тракторної бригади. Своєю сумлінністю, відповідальним ставленням до дорученої справи завоював довіру і авторитет як серед колег і підлеглих, так і у районного начальства, яке у лютому 1982 р. рекомендувало його кандидатуру на відповідальну посаду голови тодішнього колгоспу ім. Чапаєва.
І всі ці три десятиліття, з дня у день, з року у рік, усвідомлюючи усю відповідальність, яка лежить на його плечах, Василь Сергійович терпляче і наполегливо домагався того, аби ввірене йому господарство набирало сили, міцніло, а разом з тим забезпечувало гідне життя для простих людей, що трудяться на землі. І ціну цій праці Василь Сергійович добре знає, бо сам з дитинства був з нею пов’язаний. Всією душею він вболіває за долю селянина, робить все, аби він став господарем на землі. Його понад півстолітній досвід роботи у аграрній сфері є важливим чинником у тому, що підприємство у нелегких умовах сучасного господарювання має непогані результати. Досвідчений господарник підходить до своєї справи вимогливо, виважено. Такого ставлення до роботи вимагає й від колективу, та працівники й самі прагнуть працювати самовіддано, на повну силу, не підводячи ні самих себе, ні керівника.
У ПСП «Колос» добре знаються на вирощуванні багатих врожаїв, постійно удосконалюють процеси сільськогосподарського виробництва, ефективно застосовують новітні методи, сучасні технології, по-господарськи зважено, економічно обгрунтовано підходять до вирішення усіх питань. На базі ПСП регулярно проводяться семінари різного рівня, досвід колосівчан переймають інші господарства.
Діловитість, поміркованість, працьовитість, високий професіоналізм, порядність - це далеко не всі позитивні риси, які характеризують В. С. Більчука як керівника і людину.
- Василя Сергійовича усі поважаюють за його розсудливість, щирість душі, людяність. Він вміє проникнутися проблемами простих трудівників, вислухати і дати добру пораду, завжди шукає можливості допомогти тим, хто потрапив у скруту. Цій людині дана мудрість від Бога, а це особливий дар, - так відгукується про В. С. Більчука колишня працівниця господарства Ніна Іванівна Нетецька, мати-героїня, якій неодноразово доводилося звертатися до нього у різних життєвих ситуаціях.
Не шкодує найкращих слів на адресу керівника ПСП «Колос» і Урвенський сільський голова Лідія Михайлівна Балабат. За її словами, співпраця між органом місцевого самоврядування і сільгосппідприємством дієва і плідна.
В. С. Більчук ніколи не залишається осторонь вирішення важливих питань розвитку та благоустрою території, за його підтримки реалізується чимало соціальних проектів. Опікується керівник місцевими школами, садочком, допомагає в проведенні спортивних, культурних заходів, будівництві храмів.
Заслуги В. С. Більчука не залишилися непоміченими з боку держави. За самовіддану працю одержав два ордени - “Знак Пошани” і Трудового Червоного Прапора, а також удостоєний почесного звання “Заслужений працівник сільського господарства України”.
З вірою і надією на краще ПСП «Колос» впевнено торує свій шлях до мети, долаючи підводні течії та небезпечні рифи кризового періоду, крізь шторми та буревії складнощів сучасного господарювання. Віриться, що агропідприємство не зіб’ється з обраного курсу, бо біля його штурвала стоїть мудрий, загартований в труднощах капітан В. С. Більчук.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry