Завершився черговий опалювальний сезон. Як склало підприємство іспит на готовність працювати в екстремальних умовах цьогорічної зими - вирішувати нашим споживачам. А тим часом фахівці підприємства аналізують роботу теплового господарства в осінньо-зимовий період 2011-2012 рр., планують заходи з підготовки до наступного. Разом з цим, підраховують збитки від реалізації теплової енергії, адже тарифи для населення на цей опалювальний період Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, не переглядались. В зв’язку з тим, що витрати на виробництво теплової енергії не покриваються існуючими тарифами, підприємство не має можливості повністю розрахуватись за спожиті паливно-енергетичні ресурси, закупити достатню кількість матеріалів, запчастин для підготовки обладнання котелень, теплових мереж до нового опалювального сезону, а в літній період виникне напружена ситуація зі сплатою податків та заробітної плати. Важка фінансова ситуація, що існує на підприємстві протягом декількох років, ускладнюється несвоєчасними розрахунками за наші послуги. Рівень розрахунків за спожиту в 2012 році теплову енергію становить 72 відсотки. Загальна заборгованість мешканців міста станом на 1.04.2012 р. складає 3,9 млн. грн. Тільки 7 відсотків абонентів І групи (населення) на кінець опалювального періоду не мають боргів, за що ми їм щиро вдячні. А до решти наших боржників звертаємось з проханням терміново розрахуватись за отримані послуги. Незадовільними є розрахунки мешканців по наступним житловим будинкам: № 36 по вул. Незалежності (сума боргу 14546,02 грн.), № 189 по вул. Шевченка (сума боргу 20481,83 грн.), №№9, 25, 29 по вул. Шкільній (сума боргу, відповідно, - 15793,83 грн., 28097,28 грн., 38470,31 грн.), № 55 по вул. Коперника (сума боргу 40577,16 грн.), № 6 по вул. 2-го Лютого (сума боргу 120107,55 грн.), № 4 по вул. У. Кармелюка (сума боргу 15499,21грн.). Не зрозуміло, яким чином збираються погасити борги перед нашим підприємством мешканці 69 квартир, що мають заборгованість більше 7,0 тис. грн. на загальну суму 695,2 тис. грн.


Якщо ситуація з розрахунками найближчим часом не зміниться, ми вимушені будемо стягувати борги в судовому порядку відповідно до норм чинного законодавства. Результативної роботи по стягуванню заборгованості підприємство очікує від районного відділу державної виконавчої служби. Адже на їх виконанні знаходиться 745 виконавчих проваджень на суму 1,1 млн. грн.
Підсумовуючи вищенаведене, хочеться донести до свідомості наших мешканців одну істину: на скільки Ви з нами розрахуєтесь, на стільки ми будемо готові до наступного опалювального сезону. А зима спитає…
Марія ТИМОШЕНКО,
заступник директора КП “Здолбунівкомуненергія”.

Comments are now closed for this entry