Останнім часом багато розмов точиться навколо німецького танка “Тигр”, який , за розповідями очевидців, затонув у 1944 році в ставку біля села Лідаво. Як часто буває, траплялися вже й ті, хто нібито бачив, як потужна техніка дістала цю бронетанкову машину вермахту, інші стверджують, що той, хто її дістане, отримає мільйон доларів винагороди. Щодо останнього твердження, то воно може бути цілком реальним, бо сьогодні у світі налічується всього шість танків “Тигр” із 1355 випущених з 1942 по 1945 рік. А на міжнародних аукціонах німецький танк часів Другої світової війни коштує кілька мільйонів євро. Роботи по підняттю танка триватимуть. До ставка підігнано потужну техніку по відкачуванню води і мулу (див. фото внизу), а сам танк покоїться на дуже великій глибині, яка сягає більше десятка метрів.


     Полювання на “Тигра” здійснює державне підприємство - Житомирський ремонтно-механічний завод, історія якого почалася в роки Другої світової війни. Саме тоді був створений пересувний танкоремонтний завод, правонаступником якого і є підприємство. Очолює його Заслужений працівник промисловості України, кандидат технічних наук Сергій Бутенко. І він сам, і влада району стерджують, що після того, як танк буде піднятий на поверхню, він займе своє місце в одному з музеїв України. На сьогоднішній день два таких танки є в Росії, два - у Франції, і по одному - в США та Великобританії. І лише британський екземпляр здатний рухатися самостійно.
     До речі, вперше “Тигри” були використані в бою біля станції Мга під Ленінградом.
Виробництво одного такого танка коштувало 800000 рейхсмарок, що дорівнювало тоді місячній зарплаті 7000 робітників, а трудоміскість складала 300000 людино-годин. Це тижнева робота 6000 робітників.
Володимир Дрозюк.

Comments are now closed for this entry