Нині весна. Люди активно взялися до прибирання своїх садків та присадибних ділянок. Спалюють суху тогорічну траву, листя та сміття. Від диму та вогню страждає не тільки природа, а і всі ми, дихаючи отруйним димом який виділяється при спалюванні сухого листя.
У зв’язку із масовим спалюванням сухого листя та трави рятувальникам доводиться добряче попотіти. Буває і так, що дві-три пожежі виникають одночасно у різних місцях. Їх гасити важко, бо поруч немає води і немає де нею заправитися. А вмісту однієї автоцистерни вистачає на 10-15 хвилин роботи пожежників. Крім того, вогонь поширюється на значній території, його складно приборкати. У випадках, коли присадибні ділянки знаходяться біля лісу, то, як правило, доводиться захищати і його.


Та головне, те, що, якщо сьогодні горять трава зі сміттям, то завтра можуть проявитися віддалені наслідки такого «прибирання», зокрема, проблеми зі здоров’ям. Адже при спалюванні листя та сухої трави виділяється значна кількість їдкого диму, до складу якого можуть входити дуже токсичні сполуки та діоксини, що можуть викликати ракові захворювання.
Здолбунівський районний відділ Управління Держтехногенбезпеки вкотре закликає жителів району серйозно ставитись до цієї проблеми, не спалювати сухе листя та траву, аби попередити страшні наслідки пожеж.
Валерій ДРОЗДЮК,
начальник Здолбунівського
РВ УДІТБ, майор служби
цивільного захисту.

Comments are now closed for this entry