Друг чи чужа людина? Більшість людей на це питання відповість: «Звичайно, друг! Що мені до чужої людини?». І це буде вірно. Незнайомець мало в чому може допомогти, зробити що  небудь добре для нас. Ну, а поганого, що він може зробити, окрім, як завдати фізичного болю?


Кого ми обираємо собі у друзі? Напевно, тих, кому притаманні якості, які мають для нас першочергове значення. Нам дорога ця людина, тому, що вона така, якою є насправді. В справжньому другові ми цінуємо не окремі якості, а особистість в цілому: з вчинками, манерою поведінки і мови.
Спробуємо поміркувати, на який добрий вчинок наш товариш готовий піти заради нас? Напевно, на безліч позитивних вчинків, він завжди підтримає, зрозуміє. Але є і зворотній бік медалі - найближчі друзі знають наші найзаповітніші бажання, позитивні і негативні риси характеру, слабкості, одним словом, усе, що стосується внутрішнього світу.
Так ось, трапляється й таке, що кращий друг може зробити і дуже боляче, але не фізично, а морально. Це дуже страшне і неприємне явище у відносинах між людьми.
Оскільки близька людина знає про вас набагато більше, ніж інша, незнайома, то вона в будь-якій критичній ситуації може використати це проти нас самих. А це страшніше, ніж удар від незнайомця.
Ні, ви тільки не подумайте, що я маю на увазі, начебто друзі не потрібні. Потрібні, куди ж без них? Тільки будьте уважні і обережні, їх обираючи. А перед тим, як відкрити комусь свою душу, добре подумайте, чи варто це робити.
У всіх нас друзі займають важливе місце в житті. Хотілося б усім побажати, щоб вас оточували тільки добрі, уважні й безкорисливі люди, а найважливіше - ті, які по-справжньому поважають і люблять.
Алла ГЕРАСИМЧУК,
практичний психолог Уїздецької ЗОШ І-ІІІ ст.

Comments are now closed for this entry