Для 8-річного Дмитрика Тарчевського, який проживає разом з татом і старшою сестричкою в скромній хатині в с. Буща, минулий вівторок став особливим днем. До нього додому завітав сам голова облдержадміністрації Василь Берташ у супроводі депутата обласної ради, голови Дубенської РДА Данила Корилкевича, голови Здолбунівської РДА Віталія Шуля, голови районної ради Василя Тимощука, Бущанського сільського голови Василя Безушка та групи журналістів.

 


Це вже не перша зустріч керівника Рівненщини з Дмитриком. Життєрадісний, дружелюбний і відкритий для спілкування хлопчик запам’ятався Василю Михайловичу відтоді, як напередодні останнього дня святого Миколая провідував хворих діток в онкогематологічному відділенні обласної лікарні.
З серпня минулого року Дмитрик хворіє на тяжку онкологічну недугу, яка потребує тривалого й дорогого лікування, на що у незаможної сільської родини коштів нема. Проте наодинці зі своєю бідою Тарчевські не залишилися. Допомогли у зборі коштів односельчани, місцева церква, учні та педагоги загальноосвітніх шкіл, небайдужі жителі Здолбунівщини.


До Бущі Василь Михайлович прибув, аби поцікавитися здоров’ям хлопчика, умовами його проживання, надати необхідну допомогу. А такої, як виявилося, сім’я потребує.
Через життєві обставини хлопчик росте без мами, його старші два брати й сестра одружені й мешкають за межами району, для тата у селі роботи немає, тож сім’я живе за рахунок власного господарства.
Разом з керівниками району Василь Берташ запевнив, що найближчим часом буде вирішено питання з газифікацією будинку Тарчевських, облаштування в дворі криниці.
Крім подарунків Дмитрику, голова ОДА Василь Берташ та Данило Корилкевич вручили його батькові Миколі Федоровичу кошти на лікування дитини у сумі 15 тис. грн. Данило Михайлович також пообіцяв, що відтепер хлопчиком опікуватиметься його благодійний фонд “Любіть Україну”.
Цього ж дня поважних гостей радо зустрічали й у благодійному фонді “Батьківський затишок” в м. Здолбунові, який очолює В. О. Радчук. Нині фонд об’єднує чотири будинки сімейного типу, утворені на базі родин Павла та Тетяни Радчуків, Олександра й Марії Бейків, Віктора та Тетяни Демчуків, Віктора та Валентини Косюгів, а також дві прийомні сім’ї Ірини Назарук та Віктора і Надії Бойків, в яких виховується 41 прийомна дитина. Це діти-сироти та позбавлені батьківського піклування. Для них створені найкращі умови для життя, виховання й розвитку, кожна дитина оточена батьківською увагою та підтримкою.
- Я переконаний, що лише в сім’ї, де дитина отримує батьківське піклування, любов, родинне тепло і затишок, може виховуватися повноцінна особистість, - зазначив Василь Берташ. - В області 90% дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування проживають в будинках сімейного типу і прийомних сім’ях. А це найкращий показник в Україні. Ми й надалі будемо робити все, щоб діти, які потрапили в скрутні життєві обставини, виховувалися в таких сім’ях, - запевнив очільник Рівненщини.
Цікавлячись проблемами благодійного фонду, Василь Михайлович, керівництво району пообіцяли посприяти у їх вирішенні, зокрема, у виготовленні документації на будівництво нових приміщень фонду та реєстрації конфіскованих за рішенням судів та безоплатно переданих дитячим будинкам сімейного типу автомобілів.
Вихованці “Батьківського затишку” також отримали від керівника області подарунки - іграшки, м’ячі, розвиваючі ігри.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry