або як на приватному підприємстві, яке на Рівненщині обробляє майже 20 тисяч гектарів і яке очолює відомий в Україні аграрій Сергій Костючко, жінки-трудівниці відчувають себе достойно пошанованими у праці, турботі й елементарній людській прихильності до своєї долі – отримують одну з найвищих в регіоні зарплату, до того ж, мають так звану тринадцяту зарплатню; за рахунок підприємства щорічно їздять на курорти в Україні та за кордоном, традиційно гуртом відвідують театри, концерти відомих українських виконавців, визначні місця... При цьому, звичайно, трудяться воістину на совість.

 

 

Оператори машинного доїння та відгодівельники ПП «Агро-Експрес-Сервіс»
(с. Війниця Млинівського району): Наталія Шостак, Марія Слонюк, Жанна Никончук,
Людмила Безецна, Катерина Шеремета, Оксана Невротова,
Оксана Джигирей, Марія Гнатюк, Ніна Слонюк, Світлана Якимчук, Марія Андріюк. 

 

В «Агро-Експрес-Сервісі», який виробничо розташувався на теренах Волині, Тернопілля, а найбільше – Рівненщини (у Млинівському, Демидівському, Радивилівському районах), представлені жінки різних професій – агрономи, бухгалтери, економісти, кухарі… У минулому році до цього списку додалася ціла когорта операторів машинного доїння та відгодівельників, адже підприємство вирішило поряд із рослинництвом кардинально, на сучасній основі, розвинути тваринницьку галузь, будуючи фермські приміщення, впроваджуючи на них нові технології на основі високопродуктивних порід ВРХ.


Наразі тваринництво «Агро-Експрес-Сервісу» головним чином зосередилося у селах Башарівка Радивилівського району та Війниця Млинівського району. У Башарівці продукується гольштинська порода ВРХ, взята з кращих закордонних аналогів. У Війниці збережено стадо так званого вітчизняного зразка. Ще одне різнить Башарівку та Війницю – що в першому варіанті створюється цілком нова база для ведення тваринництва, тоді як у другому – ставка поки що робиться на наявний фермський ресурс. Втім, для обох варіантів є один спільний знаменник, який багато у чому визначає результат праці. Це, образно кажучи, золоті й невтомні жіночі руки. А на додачу – ще й золоті серця «агро-експрес-сервіських» трудівниць. Недарма ж бо вони встигають скрізь: на роботі і вдома, дати лад на фермі і стати оберегом у родині, розділити чужу тривогу і дати напутні настанови. Ось лише декілька штрихів з цього колективного портрету вустами самих же представниць прекрасної половини людства.

 

 

Генеральний директор ПП «Агро-Експрес-Сервіс»
Сергій Костючко. 


Валентина Кухарук (оператор машинного доїння, с. Башарівка): «Не секрет: кожна людина шукає щастя. Для себе, для своїх дітей. Так склалося, що й ми з чоловіком подалися у мандри за цим щастям – у Росію. Причина житейська – хотіли заробити трохи гроша, аби дітям допомогти. В дечому нам, дійсно, пощастило – потрапили на експериментальну ферму з голландською породою корів, з новітнім обладнанням, з доволі комфортними умовами і, чесно кажучи, з хорошою зарплатнею. Зарплата нараховувалася від видоєного молока, а воно, можна сказати, що й рікою текло – по тридцять і більше літрів щодня від корови. Повернувшись у Башарівку і пішовши на роботу на тутешню ферму, тоді, два роки тому, я зачасти казала своїм колегам: «От би й у нашому селі мати таку ж ферму, як за кордоном». Нині ж виходить, що мої слова стають пророчими. Бо з торішнім приходом у Башарівку «Агро-Експрес-Сервісу» починається ніби нова ера в тваринництві: будуються нові приміщення, все робиться на сучасний лад, аби працювалося комфортно, із задоволенням».
Людмила Безецна (оператор машинного доїння, с. Війниця): «Умови на війницькій фермі дещо відрізняються від башарівських. Як-не-як, тут «Агро-Експрес-Сервісу» дісталася стара ферма. На ній підприємство ще й року не господарює. Втім, результат вже на видноті. Надій молока збільшився майже у два рази. Подібним чином зросли наші зарплати. Дивлюсь, при таких темпах можна вже помаленьку й до нашої родинної мрії рухатися. Ця мрія – придбати автомобіль. Заробляємо на нього в «Агро-Експрес-Сервісі» гуртом – я, син і зять. А вдома – донька з трьома дітками, моїми внучками – Софійкою, Альонкою та Сашею. Хочеться і для них щось пристаратися. Слава Богу, така можливість є, хоч робота на фермі, звичайно, не з легких”.
 Марія Андріюк (оператор машинного доїння, с. Війниця): «Я на фермі найстарша із жінок. Скоро на пенсію. Але ще хочеться попрацювати, збільшити свій 30-річний стаж у тваринництві. Врешті, якщо до нього додати ще й стаж мами, яка трудилася на цій же фермі, то в загальному вийде майже сімдесят років. Пам’ятаю, як ще маленькою приходила сюди. Тоді мама доїла десять-дванадцять корів. Вручну, звичайно. Нароблювалася до знемоги. Нині я їй розказую, що є ферми, де на двісті сорок корів всього дві доярки (плюс підмінна), то вона мені у відповідь: «От би нам тоді такі умови, ми б гори вернули». Загалом я щаслива, що ще при здоров’ї, при роботі, при внуках. От недавно у внучки Валерії був день народження – десять років. Я їй у подарунок – мобільний телефон. Валерія, звичайно, від нього – на сьомому небі. Водночас видає додаткове прохання: «Бабцю, а якби до мобілки ще й флешку. За день можна на неї заробити?» Мимоволі при цьому подумалося: «Справді, на нашій теперішній, хоч і нелегкій, але втішній роботі можна. І не на одну…» Галина Сорока (оператор машинного доїння, с. Башарівка): «Я в тваринництві уже двадцять три роки. Пам’ятаю ще колгосп Ілліча, який був на наших теренах. Колгосп вважався сильним, хоч його потенціал, звичайно, із теперішнім розмахом «Агро-Експрес-Сервісу» не порівняєш. Але я не про виробництво – про інший бік медалі: турботливий, шанобливий, сприятливий для того, щоб людина відчувала себе людиною. От, приміром, за все своє життя я жодного разу не бувала в театрі. Тут, дивись, «Агро-Експрес-Сервіс» тільки-но почав господарювати, а вже таку можливість надав. По-друге, більшість із нас, тваринниць, не бачили вживу концерту народного артиста України. Знову ж таки керівництво «Агро-Експрес-Сервісу» і тут себе проявило. Організувало нам концерти відразу трьох народних артистів. В тому числі й мого улюбленого Степана Гіги. Плюс прекрасне свято у Пляшевій на «Козацьких могилах» в День пошанування пам’яті героїв, можливість за рахунок підприємства відпочити та полікуватися у санаторіях – цей та інший прояв уваги та турботи, повірте, для нас, жінок, багато чого значить”. 
Жанна Никончук (оператор машинного доїння, с. Війниця): «Усі зі мною погодяться, що найбільше щастя для людини – це її здоров’я. Бо, як кажуть: доки здоров’я служить, то людина не тужить. Натомість мені торік довелося дещо затужити. Бо захворіла, потрібна була операція, а я її все відтягувала та відтягувала – коштів не вистачало. Можливо, й далі так мучилася б зі своєю болячкою, але ж сталося так, що про мою проблему дізналися Сергій Степанович та Алла Миколаївна Костючки, керівники «Агро-Експрес-Сервісу». Вони перейнялися моєю долею, порадили, до яких професорів звернутися, допомогли фінансово на операцію, підтримали в післяопераційний період, дали путівку в санаторій. Для мене усе це було так розчулено, так несподівано, так зворушливо, що я навіть по-іншому почала дивитися на суть людського покликання. Воно, справді, у добрі, яке робиш для іншого, для ближнього. Тепер знову відчуваю себе життєрадісно, труджуся на фермі, переймаюся домашніми клопотами, а заодно не втомлююся повторювати: «Нехай добро для тих достойників, які турбуються про простих трударів, які проявляють милосердя та жертовність, які вперто долають життєві та трудові вершини, завше окупується сторицею. І в будень, і в свято».
Євген Цимбалюк.

 

Коментар фахівця

Надія Переходько – перший заступник начальника головного управління агропромислового розвитку Рівненської облдержадміністрації:
- Приватне підприємство «Агро-Експрес-Сервіс», яке лише на Рівненщині має у користуванні майже 20 тисяч гектарів ріллі, - один з найбільших виробників валової продукції в області. Його питома вага у виробництві сільгосппродукції у рамках обласного показника становить десять відсотків. Однозначно: багато цифр, які характеризують це підприємство, є, дійсно, визначальними. Як-от середня заробітна плата, яка становить чотири з половиною тисячі гривень. Або ж щорічне зростання обсягів виробництва – за попередній рік в порівнянні з минулим воно приплюсувалося на 38 відсотків. Сьогодні до рослинницької галузі «Агро-Експрес-Сервіс» додає масштабний та новітній проект в тваринництві по прив’язному утриманню високопродуктивних порід німецької селекції, який обіцяє перерости в один з найпотужніших проектів всеукраїнського масштабу. Але за великим рахунком не показники визначають сутність підприємства. Тут головний визначальник – його невтомні трударі – усі: від сівача до інженера, від агронома - до генерального директора Сергія Костючка. Тут головний визначальник - висока дисципліна і турботливе ставлення до людей праці, до їх добробуту, дозвілля, здоров’я. Зрештою, визначальною є сама атмосфера колективу, у якому мріють працювати, мабуть, в декілька разів більше трударів від числа тих, що там уже працюють. Відтак побажання цьому колективу одне – так тримати і підкоряти нові вершини! А жіноцтву цього колективу бажаю бути його і душею, і міццю!

 

 

Comments are now closed for this entry