Через два роки Україна відзначатиме 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Я сподіваюся і вірю, що ми гідно вшануємо цю велику людину – пророка української нації.

Чудово сказав про значення Тараса Шевченка і його безсмертної творчої спадщини Іван Франко: «Він був сином мужика і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, свіжі і вільні шляхи професорам та книжним ученим».
І це справді так, оскільки у своїй творчості яскраво відобразив волелюбні думки і настрої свого народу. Саме тому його висока пристрасна поезія знайшла живий відгук у серцях людей, а його безсмертний «Кобзар» присутній у домівках всіх українців. Саме з цією книжкою ми вчимося читати, вчимося мислити і діяти, боротися і перемагати!
Через два роки Україна також вшановуватиме 153-річчя з дня смерті великого Кобзаря.
Ці дві дати – світла і трагічна – в уяві кожного українця переплітаються у вінок щемної синівської любові до свого духовного батька, людини-велета, котра все життя поклала на вівтар служіння своєму народові, його захисту й возвеличення. Глибинний зміст містить знамените кредо поета, котре й нині не втрачає своєї актуальності:
… Возвеличу
Малих отих рабів німих!
Я на сторожі коло їх
Поставлю слово.
Бо ж насправді мова наша – чи не найголовніша зброя у збереженні українських національних надбань. Тож нехай кожен з нас завжди шанує свою батьківщину, мову, українську сутність. За це боролося не одне покоління наших предків. До цього закликав Тарас Шевченко. Тож нехай це буде недаремно!

Comments are now closed for this entry