1 січня 2012 року набув чинності закон, яким внесені зміни до Податкового кодексу, що стосуються спрощеної системи оподаткування. Ці зміни викликали занепокоєння серед платників податків. Своїми думками з цього приводу ділиться голова Дубенської РДА Данило Корилкевич.


Податки – це кошти, які дозволяють нам розвиватися. Тому, думаю, пояснювати не треба, чому наповнення бюджету району є одним з головних напрямків нашої роботи. Наведу кілька цифр. У 2011 році надходження до районного бюджету склали майже 28 мільйонів гривень, що на 2, 3 мільйона більше, ніж у 2010 році. Зокрема, ми активізували роботу з укладання договорів оренди землі під господарськими дворами, торговими закладами, за невитребувані паї. У підсумку надходження від плати за землю зросли на 573 тисячі гривень.
Завдяки нашій тісній співпраці з підприємцями, створенню атмосфери взаємодовіри та прозорості, на 1,8 мільйона гривень більше надійшло податків з доходів фізичних осіб. Все це іде на користь людям – на ремонт доріг, шкіл, садочків, закладів медицини, на зарплату вчителям, лікарям.
Після внесення змін до системи оподаткування у нac виникли деякі проблеми. Наприклад, зараз заборонено надання послуг для юридичних осіб фізичними особами-підприємцями, які обрали другу групу оподаткування. У районі перевезення дітей до шкіл здійснюють саме такі підприємці, а набувачами їх послуг є юридичні особи – сільські ради, відділ освіти РДА. Щоб продовжувати перевезення дітей, ці підприємці повинні перейти у третю категорію, а такий перехід дозволено лише з наступного кварталу. Виходить, що зараз вони зобов'язані застосовувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків від доходу. А це може призвести до нерентабельності перевезень та збитків перевізників. Результат одразу відчули наші учні та вчителі, бо почалися зриви рейсів.
Ми вживаємо заходи, щоб зміни у податковому законодавстві не створювали нам проблеми. Для цього не лише просимо у перевізників розуміння, але й надаємо їм юридичну і практичну допомогу. Щоб і вони не надто постраждали, а головне – діти та вчителі вчасно підвозилися до шкіл, а звідти – додому. Також оперативно реагуємо на скарги людей щодо якості перевезень.
Ще один приклад. Змінено оподаткування фізичних осіб-підприємців, які займаються торгівлею автомобілями, а у нашому районі зареєстровано 63 таких платників податків. У нових умовах працювати їм стає невигідно і вони згортають свою діяльність. А це означає скорочення надходжень від податків та зборів до бюджету району.
Хочу наголосити – податки повинні платити усі. Але зміни у законодавстві мають бути такими, щоб платник податку мав можливість працювати і розвиватися. Бажано, щоб він заздалегідь знав про зміни, міг підготуватися до них. Інакше, змінюючи правила, ми створюємо нові проблеми. Щоб цього не сталося, треба радитися з людьми, які наповнюють бюджет своєю працею, прислухатися до думок фахівців, що розуміються на місцевих проблемах.

Comments are now closed for this entry