Подарунком до Дня працівників житлово-комунального господарства нашому підприємству і мешканцям двох житлових будинків стало завершення реконструкції центрального теплового пункту по вул. Шевченка, 202 в м. Здолбунів під міні-котельню. Проект реконструкції переміг у всеукраїнському конкурсі пілотних проектів у сфері житлово-комунального господарства в рамках виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів. Реконструкція виконана за кошти державного бюджету в сумі 800 тис. грн., в тому числі із залученням субвенції із бюджету міста 108 тис. грн. як співфінансування, з метою децентралізації та покращення теплопостачання житлових будинків, розташованих по вул. Шевченка, 202 та 202а.


На котельні встановлено 2 котли Vitoplex 100 PV1 (німецького виробництва) потужністю 400 кВт кожний. Автоматизація котельні передбачає автоматичне регулювання теплової потужності котла в залежності від температури зовнішнього повітря. Відповідно до сучасних тенденцій та позитивного досвіду експлуатації мережева група котельні складається із з’єднаних каскадом котлових та мережевих насосів. Котельня обладнана сучасними засобами обліку природного газу, електроенергії та виробленої теплової енергії.
В кінцевому результаті влаштування міні-котельні дасть змогу:
зменшити непродуктивні втрати теплової енергії у магістральній тепломережі, що пролягає в районі гідропарку, має протяжність два кілометри і прокладена 24 роки тому;
підвищити рівень прибутковості генерації та транспортування теплової енергії до споживача;
досягти економії споживання газу на 210,7 тис. м куб. і електроенергії на 50,46 тис. кВт /год. , що в грошовому еквіваленті становить 317,25 тис. грн. в рік.
Необхідно зазначити, що підприємство вже має досвід експлуатації аналогічної прибудованої котельні по вул. Коперника, 65 б, який показав шлях до значної економії паливно-енергетичних ресурсів, можливість підвищення якості надання послуг мешканцям та експлуатації міні-котельні без постійного обслуговуючого персоналу за режимом «обходу».
На даний час цей проект уже третій, що підприємство впровадило в життя в рамках програми модернізації системи теплопостачання міста. В 2007-2008 роках виконано заміну 1100 метрів труб теплових мереж по вулицях Б. Хмельницького, Незалежності, Заводській на попередньо ізольовані труби, введено в експлуатацію котельню по вул. Заводській, 2, за три роки експлуатації якої підприємство зекономило 1186 тис. м куб. газу та 770 тис. кВт /год. електроенергії.
Підприємство й надалі при підтримці місцевої влади та за участі у різних програмах і конкурсах має намір втілювати в життя енергозберігаючі проекти. Так, на 2012-2014 роки заплановано виконати реконструкції котелень: по вул. Шкільній, 40, із заміною обладнання на сучасне енергоефективне; по вул. 8 Березня, 40 та вул.
Д. Галицького, 16, із встановленням сучасних котлів, які працюватимуть на пелетах (тирсогранулах місцевого виробництва).
Впровадження цих проектів дасть можливість зменшити споживання природного газу, що є пріоритетним завданням сьогодення у державі.
Валентина ШАВРОНСЬКА, 
директор КП «Здолбунівкомуненергія».

Comments are now closed for this entry