Здолбунівська центральна районна бібліотека за час свого існування пережила багато чого: були і злети, і падіння. Але, якщо підсумувати все, злетів було набагато більше. Це підтверджує, наприклад, те, що в 2004 році бібліотека виграла грант, і з допомогою Американського посольства в Україні тут було введено інтернет-послуги, встановлено п’ять комп’ютерів. Почали діяти навчальні курси з оволодіння і користування цією технікою.
     Книжковий фонд бібліотеки налічує понад 43 тисячі примірників книг та брошур, вона обслуговує понад 4,5 тисячі читачів. У бібліотеці працює літературно-мистецька вітальня «В світі прекрасного». Її метою є виховання у читачів любові до української мови і літератури, світових творів, мистецтва живопису. Вітальня запрошує усіх бажаючих взяти участь у зустрічах, присвячених творчості улюблених письменників, художників, музикантів, відвідати тематичні вечори книги.      Велика кількість виставок вабить різноманітністю тематики: релігійна, присвячена рідному краю, кулінарна та на допомогу навчально-виховному процесу. Цікаві матеріали про історію України, її успіхи та трагедії представлені у постійно діючій виставці «Стань же окрасою цілого світу, наша свята Україно!»
     Також центральна районна бібліотека постійно проводить презентації книг письменників нашого краю, зокрема сучасних літераторів Юрія Бржечка, Галини Олійник, Василя Ярмолюка та багатьох інших.
     Особливо важливим є те, що в бібліотеці не забули про людей з обмеженими можливостями і створили для них відповідні умови, щоб полегшити, урізноманітнити їх життя. Біля центрального входу у бібліотеку влаштовані кнопка виклику та пандус для людей на візках. Також один із комп’ютерів розрахований для людей з певними фізичними вадами.
     І хоч кажуть, що нині в Україні забувають про бібліотеки, що їх витісняє Інтернет, проте Здолбунівська ЦРБ доводить протилежне.
Катерина МУНКАЧІ,
 студентка МЕГУ.

Comments are now closed for this entry