мешканці с. Гільча Друга - учасники обласної акції “Мистецтво одного села”

 

 

Фрагмент виставкової експозиції. 

 

Урочисте відкриття її чергового сезону відбулося 1 березня в Рівненському обласному краєзнавчому музеї, в одній із виставкових зал якого гільчанці розгорнули надзвичайно яскраву, із любов’ю оформлену експозицію виробів народних умільців села, мистецьких творів своїх земляків, а також старожитностей, збережених в родинах та фондах шкільного музею.

 

 

Роботи гільчанських майстринь. 


Щоб гідно представити своє село на рівні області, мешканці Гільчі Другої готувалися заздалегідь і, як кажуть, усім миром. Готувалися як до свята отчого краю, котрий вражає не лише чудовими краєвидами, а й багатющою історією, визначна роль у якій належить представникам різних націй, своєю високою духовністю, звичаями і традиціями, що бережно передаються з покоління в покоління, людьми.


Гільчанці вірять, що чиста вода цілющого джерела, яке подарувала їх землі природа, дає їм і здоров’я, і наснагу на творчість, бо мають такої чимало. Це підтверджують представлені на виставці вишивки Любові Гульчук і Любові Шаркової, поетичні збірки Тетяни Шпичук, короваї від Софії Сапанюк, писанки і композиції з природного матеріалу Надії Богатько, картини із солоного тіста Іванни Захарчук, вироби з лози Оксани Січкарук і з бісеру Ольги Жуковської, роботи фотохудожників Руслана Балащака і Валерія Богатька, різьбяра Юрія Стецюка, ляльки-мотанки Іванни Мартинюк, живопис Леоніда Коперваса та уродженця Гільчі, заслуженого діяча мистцетв України Юрія Нагулка, неповторні композиції з металу Юрія Шуляка та багато чого іще.

 

 

 Виступає Лідія Балабат.


А яке ж село без пісні та обрядів? Гармонійною частиною урочистого заходу в краєзнавчому музеї стали виступи самодіяльних артистів - фольклорного гурту “Залісяночка”, народного аматорського вокального жіночого ансамблю “Гільчанське джерело” (кер. Тетяна Ковальчук) будинку культури с. Гільча Друга, хореографічного дуету Наталії Грицюк та Бориса Мосійчука, вокалістки Оксани Свіріпи, учнів Гільчанської ЗОШ І-ІІІ ст, які представили уривок обряду “Закликання весни”. Приємністю для “іменинників” стало й те, що на їх запрошення відгукнулась відома землячка, заслужена артистка України Галина Грицюк - ведуча програми.

 

 

 Фольклорний гурт “Залісяночка”.


Загалом на урочистості було людно. Підтримати гільчанців прибули керівники нашого району та їх заступники, начальники відділів культури і туризму, освіти РДА, чимало інших відомих на Здолбунівщині особистостей. Завітали до зали й представники ЗМІ області.

 

 

Ірина Година, її донька Анастасія та Тетяна Ковальчук. 


Щиро вітала усіх Урвенський сільський голова Лідія Балабат. Ознайомивши присутніх з історією та сьогоденням Гільчі, вона висловила глибоку вдячність людям, які брали участь у підготовці презентації села. Також на заході виступили голова Здолбунівської райдержадміністрації Віталій Шуль, заступник голови Рівненської ОДА Олексій Губанов, керуючий справами виконавчого комітету Рівненської обласної ради Микола Яцюк, начальник управління культури і туризму ОДА Ярослав Мельник, директор Рівненського обласного центру народної творчості Феодосій Васечко, депутат обласної ради Ніна Путіліна.
Ряду народних умільців, майстрів народної творчості та працівників культури, які представляли с. Гільча Друга, було вручено Подяки відділу культури і туризму Здолбунівської РДА, грамоти управління культури і туризму Рівненської ОДА, Подяки обласного центру народної творчості.
- Для нас участь в такому заході - дійсно велике свято, надзвичайна подія. У серці - відчуття гордості за рідне село. Сльози навернулися на очі, коли у залі побачила багатьох земляків, яких давно не зустрічала, а на виставкових стендах - збережені роботи людей, котрих уже немає в живих, - зауважила, ділячись враженнями від акції, Ірина Година, вчителька Гільчанської ЗОШ І-ІІІ ст., яка вже не один рік співає у вокальному ансаблі “Гільчанське джерело”. До речі, учасницями мистецької програми свята були і донька пані Ірини Анастасія і її мама - керівник “Гільчанського джерела”, директор сільського будинку культури Тетяна Ковальчук. Три покоління однієї родини, яка не уявляє себе без творчості, без перейнятої у своїх прабатьків любові до прекрасного.
Схожих сімей у Гільчі Другій багато, а значить і далі примножуватимуться там мистецькі надбання, житимуть народні традиції, звичаї й обряди, що є невід’ємною складовою української культури.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

 

Comments are now closed for this entry