Андріюк О. М.

 

Минуло більше року з часу, відколи депутатом Рівненської обласної ради по мажоритарному округу від Здолбунівського району обрано нашого земляка Олександра Андріюка. Такий період дає можливість не лише проаналізувати роботу і визначити певні результати діяльності депутата облради з погляду громади, цього часу достатньо й для того, щоб побачити, що намічені напередодні плани реальні, можуть і мають бути реалізовані у нашому районі як у найближчий час, так і у перспективі.
Олександр Мойсейович Андріюк - яскравий приклад господарника як в нашому районі, так і в області. Знане це ім’я і в багатьох регіонах України. Торгова марка «Мізочпродукт», власником якої є Олександр Мойсейович, широко відома своєю високоякісною продукцією. М’ясопереробне підприємство було створене у 1999 році на базі Мізоцького ковбасного цеху, що стало початком його підприємницької діяльності. Сьогодні колектив підприємства тримає достойну марку якості серед відомих виробників України, результатом чого є призове місце на конкурсі «100 найкращих товарів України» та подяка від Президента та Прем’єр-міністра. ТМ «Мізочпродукт» виробляється 56 видів ковбасних та м’ясних виробів, які доставляються споживачам десяти обласних центрів країни. На підприємстві створено 30 робочих місць.


Варто зазначити, що громадська діяльність Олександра Мойсейовича почалася задовго до обрання його депутатом обласної ради і не обмежувалася наданням спонсорської допомоги лише в селищі Мізоч, де здійснює свою трудову діяльність. Його конкретними добрими справами є повна реконструкція пам’ятників загиблим у роки Великої Вітчизняної війни, які знаходяться на території селища; щорічне надання фінансової допомоги для ветеранів в День Перемоги; надання фінансової допомоги бюджетним закладам селища для вирішення господарських проблем; фінансування дитячих заходів тощо. Будуючи свою Програму в кандидати до Рівненської обласної ради у 2010 році, О. М. Андріюк спирався, перш за все, на власний досвід бачення проблем в регіоні та шляхів їх вирішення, у більшості з яких йому вже прийшлось брати участь на той час. А тому важко переоцінити значимість перемоги на виборах такої людини для Здолбунівського району.
Проте годі було й думати, що сам пан Олександр буде розповідати про свою доброчинну діяльність. Про це повідали селищний голова, керівники закладів, інші громадяни. Але Олександр Мойсейович, що відчутно, дуже гордиться нагородою, якою був відзначений у 2009 році - Подякою Фундації імені князів-благодійників Острозьких за значний внесок у розвиток місцевої доброчинності та за підтримку неприбуткових і соціальних проектів, а також орденом УПЦ Святителя Димитрія, Митрополита Ростовського, якого був удостоєний у 2010 році.

 

- Що для Вас є пріоритетним у Вашій депутатській діяльності?
- Однозначно, пріоритетними для мене були і залишаються соціальні проекти, де головним є забезпечення надання висококваліфікованої медичної допомоги населенню нашого району.
Щоб підтвердити сказане, наведемо інформацію, яка свідчить про роль депутата у вирішенні цього питання.
Частиною здійснення соціального проекту стало створення стоматологічного кабінету із сучасним обладнанням при лікарській амбулаторії загальної практики сімейної медицини села Дермань Другий, для придбання якого було надано кошти; капітальний ремонт палати інтенсивної терапії № 11 із санвузлом травматологічного відділення лікарні; встановлення енергозберігаючих вікон в приміщенні поліклініки Мізоцької лікарні. Розвитку сільської медицини сприяє і допомога при реконструкції ФАПів сіл Дермань та Стеблівка, згодом планується і заміна покрівлі ФАПу села Кунин. Певна допомога надана й на ремонт приміщення територіального центру у селі Будераж.
Продовжуючи тему, Олександр Мойсейович акцентував увагу на ще одному аспекті соціального проекту:
- Піклування про заклади освіти для мене завжди було і залишається важливим. Це обладнання шкіл та дитячих садочків району сучасними автономними системами опалення та утеплення приміщень енергозберігаючими матеріалами.
І знову до конкретних справ. У цьому плані здійснено роботу по встановленню енергозберігаючих вікон у П’ятигірській, Дерманській початковій і Білашівській школах та у Білашівському дитячому садку.

 

 

 Олександр Андріюк з ветеранами біля реконструйованої
ним стели загиблим мізочанам у роки війни


- Плануючи свою діяльність, Ви керуєтесь виключно своєю передвиборною Програмою?
- Статус депутата вносить свої певні корективи в робочі плани, зокрема, передбачає значне розширення горизонтів для громадської діяльності, відповідальності перед громадою, причому не тільки за виконання Програми, а також спонукає до активної участі у покращенні соціально-економічного стану населених пунктів району.
Підтвердженням сказаного є встановлення у Ступнівському агротехнічному ліцеї системи водопостачання із системою контролю використання води; здійснення ремонту та реконструкції їдальні із новим комплектом меблів для Копитківської школи; обладнання підлоги у п’яти навчальних класах Спасівської школи; спорудження 200 м фундаментального паркану Мізоцької школи; придбання меблів у кабінет історії у Кунинській школі, а також встановлення умивальників у Кунинській та Миротинській школах. У селі Мала Мощаниця придбано водонапірний насос із системою захисту «Бар’єр», а також оргтехніку для потреб сільської ради. Придбано музичну апаратуру для клубу в селі Стеблівка.
- Для здійснення депутатської діяльності необхідно не лише брати участь у засіданнях постійних комісій, сесіях обласної та районної рад, а й підтримувати постійний зв'язок з виборцями, керівниками установ та організацій району й області. Враховуючи Вашу зайнятість основними справами, наскільки Вам це вдається?
- Такі питання вирішуються через роботу громадської приймальні. Громадська приймальня працює з 1 березня 2011 року. Графік її роботи оприлюднено у місцевій газеті «Вісник Мізоча», у районній газеті «Нове життя», на дошках оголошень. Крім того, щомісяця мною проводиться особистий прийом громадян. За час роботи до громадської приймальні звернулось 87 виборців. 48 звернень було вирішено позитивно. Направлено 15 депутатських запитів. Реагування на більшість з них є позитивними.
Значну кількість проблем, з якими звертаються наші земляки, О. М. Андріюк вирішує самостійно. Багато звернень громадян є особистими, зокрема, про допомогу на лікування важких хвороб (онкологія, серцево-судинні, травми). Олександр Мойсейович завжди зарадить у біді. І ми маємо інформацію, що є люди, які завдяки йому повернулися до повноцінного життя, не зважаючи на страшний діагноз.
Географія діяльності депутата обласної ради О. М. Андріюка є широкою та охоплює багато населених пунктів нашого району. З моменту обрання його депутатом обласної ради минуло ще не так багато часу, проте зроблено вже чимало. Але заплановано ще значно більше, і для здійснення цих планів треба докласти чимало зусиль. Цьому сприяє безпосередня робота Олександра Мойсейовича у бюджетній комісії обласної ради, де вирішуються особливо важливі справи - виділення коштів на фінансування тих чи інших актуальних для Здолбунівського району програм.

 

 

У стоматологічному кабінеті села Дермань-2. 


- Розкажіть детальніше про результати Вашої роботи у бюджетній комісії обласної ради.
- У 2011 році за рахунок коштів, виділених на експлуатаційне утримання автомобільних доріг, було проведено ремонт автодороги Стара Мощаниця-Мізоч-Дермань, облаштовано під’їзд з твердим покриттям до с. Підгайне. При надходженні коштів на фінансування Програми розвитку автомобільного транспорту Рівненської області буде здійснено капітальний ремонт цього автошляху за рахунок коштів державного бюджету. Завдяки відстоюванню інтересів громади на рівні області не було допущено ліквідації пожежної частини у Мізочі та забезпечено її фінансування до кінця 2011 року, а також сформовано звернення до Міністерства надзвичайних ситуацій України з проханням про вирішення питання переведення пожежної команди смт Мізоч у воєнізовану пожежну охорону. Не було допущено реформування Мізоцької районної лікарні. В році, що минув, завдяки прийняттю обласною радою програми фінансування було відкрито реконструйований третій корпус дитячого садка «Малятко», відремонтовано 1 км 200 м автомобільної дороги та близько 500 м пішохідної доріжки по вулиці Липки в смт Мізоч, виділено кошти на добудову меморіалу у Гурбах. І найголовніше, що практично всі ці питання вирішуються завдяки спільній позиції з керівництвом району у визначенні пріоритетів, у обґрунтуванні та підтримці таких клопотань депутатським корпусом обласної ради.

 

 

 Ремонт пішохідної доріжки по вул. Липки.


- Над якими проблемами Ви працюєте сьогодні?
- Заплановано багато питань, більшість з яких є негайними і потребують вирішення у цьому році. Це - виділення коштів з обласного природоохоронного фонду на розчищення русла р. Устя та реконструкцію захисних дамб і насосної станції на польдерній системі «Івачків» Миротинської с/р; додаткове виділення коштів з обласного бюджету для повного завершення реконструкції дитячого садка «Малятко» в смт Мізоч; дофінансування комплексної Програми забезпечення містобудівною документацією населених пунктів та територій Рівненської області у Здолбунівському районі. Необхідно відстояти включення до будівельної програми ОДА на 2012 рік таких об’єктів, як: будівництво котелень Здолбунівської ЦРЛ та Дерманського НВК; будівництво паливної та заміну мереж опалення Бущенської ЗОШ та Ступнівського НВК; ремонт приміщення Дерманського НВК; ремонт спортзалу Уїздецької ЗОШ; підведення газопроводу до с. Будераж. Не може не хвилювати і стан наших автомобільних доріг, а тому необхідно передбачити виділення коштів з обласного бюджету на капітальний ремонт окремих ділянок доріг: Стара Мощаниця-Мізоч-Дермань, Здолбунів-Глинськ-Стеблівка, Рівне-Здолбунів-Мізоч-Дубно. По цих питаннях подано депутатські запити, які розглядатимуться на бюджетній комісії та будуть включені до порядку денного чергового пленарного засідання обласної ради. Загалом планів достатньо.
Ще однією сферою діяльності цієї людини є відновлення роботи Мізоцького ремонтно-транспортного підприємства, одного з небагатьох профільних ремонтних підприємств для сільськогосподарського виробництва, результатом чого стало надання населенню послуг спецтехнікою, роботами на пилорамі, виконанням електрозварювальних та токарних робіт, а також вирощування сільськогосподарських культур. На базі РТП у 2010 році створено сучасний навчальний центр з підготовки працівників транспортної галузі, що є переважно проектом соціальним, а не бізнесовим. Тут працює 20 чоловік.
- Однією з найважливіших проблем, що потребує вирішення, на Вашу думку, - є створення робочих місць. Що можете сказати з цього приводу?
- В 2010 році мною було розпочато реконструкцію колишнього молокозаводу у Мізочі під м’ясопереробне підприємство, на якому планується створити до 70 робочих місць. А це означає, що іще 70 сімей селища та навколишніх сіл будуть матеріально захищені, тому що члени їх родин матимуть змогу працювати та отримувати реальну заробітну плату.
Олександр Мойсейович є заступником голови районної галузевої ради підприємців, допомагає молодим підприємцям-початківцям.
Для О. М. Андріюка є важливим, щоб кожна людина, а особливо молода, мала можливість себе реалізувати; щоб наші діти вели здоровий спосіб життя, а дорослі сприяли цьому; щоб були створені умови, при яких молодь могла бути зайнята корисними та хорошими справами. Особливо слід акцентувати увагу на ставленні пана Олександра до дітей. Маленькі жителі Мізоча вважають його своїм гарним другом. Олександр Мойсейович завжди відвідує дитячі свята. Щедрий на подарунки дітям при кожній на те нагоді. Дарує їм цікаві екскурсійні поїздки і сам бере в тому участь. Так, 70 дітей відвідали зоопарк. А цього літа з нагоди Дня захисту дітей для малечі була подарована поїздка на льодовий каток торгівельно-розважального центру «Екватор» у Рівному. І Олександр Мойсейович катався разом з дітьми.
- Як Ви ставитеся до спорту?
- До спорту в мене особливе ставлення. Сам займався вільною боротьбою та самбо, маю певні досягнення. Вважаю, що заняття спортом це те, що загартувало мене в житті, допомогло стати саме такою людиною. Спорт допомагає мені досягати поставлених цілей та рухатися далі. Сьогодні я завдячую спорту своєю рішучістю, вмінню приймати рішення у нестандартних ситуаціях. Саме тому я підтримую спортивний інтерес серед дітей і молоді та сприяю його розвитку.
Діяльність депутата обласної ради поширена на багато населених пунктів свого виборчого округу. Проте Мізоч для нього є найріднішим. Тут він розпочинав свою підприємницьку діяльність, тут розвивається його бізнес, охоплюючи все більше галузей діяльності. Створені ним робочі місця займають, в основному, мізочани. Не дивно, що участь Олександра Мойсейовича у розвитку селища є значною. Він є членом виконавчого комітету селищної ради, генератором ідей та пропозицій соціально-економічного розвитку населеного пункту.
25 вересня 2011 року вперше в своїй історії Мізоч святкував День селища. В цей день урочисто та привселюдно Олександр Мойсейович подарував громаді селища Герб та Прапор Мізоча. Селищний голова Б. Ю. Похилюк оголосив рішення виконкому селищної ради про присвоєння звання Почесного громадянина селища Мізоч Олександру Мойсейовичу Андріюку за видатні заслуги у соціально-економічному розвитку селища, за благодійницьку допомогу селищним закладам, та вручив відповідний документ.
То чи змінив статус людину? Мабуть, так, але тільки в кращу сторону, і одночасно додав клопоту. Клопоти ці немалі, але вони варті того, якщо їх результатом є покращення справ в соціальній та економічній сферах району. Крім того, такий статус значно розширює можливості залучати в район відповідні ресурси з обласного бюджету. Саме так вважає пан Олександр, який своїми реальними справами доводить, що він не буває осторонь найважливіших подій, що стосуються життя району.
Олександр Поліщук.
Фото з архіву
громадської приймальні.

 

Comments are now closed for this entry