Діяльність Міжнародного громадського об’єднання “Рівненське земляцтво”, президентом якого є перший Президент України Л. М. Кравчук, відома багатьма корисними справами на благо рідної землі. До нього входять відомі політики, діячі науки, культури, мистецтва, які мають престижні посади, почесні звання. Але високі титули не притупили у цих людей святого почуття любові до малої батьківщини. Тому й згуртувалися вихідці з нашої області, які проживають в Києві, інших містах України та за кордоном, аби спільно захищати національно-культурні, соціально-економічні інтереси рідного краю, сприяти розвитку регіону, пропагувати його історію, культуру, надавати допомогу землякам.


Минулого тижня делегація представників МГО “Рівненське земляцтво” на чолі з віце-президентом – головою ради об’єднання Миколою Якимчуком побувала на Здолбунівщині. Дорогих гостей радо зустрічали керівники району – голова районної ради Василь Тимощук, голова райдержадміністрації Віталій Шуль, міський голова Ігор Ольшевський.
Серед членів делегації були, зокрема, й вихідці з нашого району. Так, сам Микола Андрійович Якимчук родом із Суймів. Він - член-кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України. Голова правління ТОВ “ІЛТА”, кандидат економічних наук, президент Федерації фехтування України, член Національного Олімпійського комітету України Сергій Олександрович Міщенко народився у Мізочі. Художник-живописець Юрій Олександрович Нагулко, заслужений діяч мистецтв України, виставки картин якого проходять по всьому світу, - уродженець с. Гільча.
Дружня розмова з представниками земляцтва проходила у кімнаті депутата (на фото вгорі), участь у ній взяли також і депутати районної ради. На жаль, їх прийшло дуже мало, хоча ця зустріч, на мою думку, була би для них корисною, сприяла б налагодженню контактів з членами земляцтва і, можливо, стала б початком у вирішенні численних проблем місцевих громад.
Керівники району, міста розповіли столичним землякам про перспективи розвитку краю, міста, висловили надію, що ця зустріч матиме продовження, яке проявиться у спільних конкретних справах на благо району.

 


Розповідаючи про діяльність МГО “Рівненське земляцтво”, М. А. Якимчук зазначив, що об’єднання готове до співпраці, всіляко лобіюватиме інтереси громади Здолбунівщини у “верхах”, допомагатиме в реалізації значимих для розвитку регіону проектів. Також він звернувся до керівництва району з проханням надати інформацію про вихідців з нашого краю, яким не байдужа земля, де народилися, для залучення їх в ряди земляцтва, аби об’єднаними зусиллями сприяти поліпшенню добробуту земляків.
Крім того, учасники зустрічі обговорили план найближчих дій щодо реалізації спільного проекту, пов’язаного зі святом вул. Здолбунівської у м. Києві. Крім неї, в столиці є ще три вулиці, названі на честь міст нашої області, – Рівненська, Млинівська, Дубенська. Як зазначив виконавчий директор земляцтва Святослав Ващук, вже є офіційний дозвіл від КМДА на відзначення свят названих вулиць, розробляється сценарій.
На пам’ять про зустріч столичні гості і господарі обмінялися сувенірами, а Юрій Нагулко подарував для району одну із своїх картин (на фото внизу), яка, як зазначив голова райради, займе чільне місце на стіні у кімнаті депутата.
У супроводі керівників району представники МГО “Рівненське земляцтво” поклали вінок до погруддя У. Самчуку біля районного будинку культури, відвідали пантеон Героїв, Свято-Воскресенський чоловічий монастир, повстанську криївку УПА та поклали вінок до братської могили загиблих воїнів на Гурбах, побували біля джерела Святого Миколая в с. Гільча, в Свято-Троїцькому жіночому монастирі, ознайомилися з експозиціями музеїв У. Самчука та Б. Тена в Дермані.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry