В. Р. ЩАВІНСЬКИЙ. 

 

Життєва дорога веде за лінію незвіданого, невідомого. Що чекає попереду - ніхто не знає напевно. Але те, що ми залишили позаду, час від часу змушує нас замислитися: а чи не змарнував я Богом відведений мені на цій землі відрізок часу на дріб’язкові діла, пустопорожні балачки, незначущі плани, легковажні прагнення, примарні надії? Чи за всією житейською суєтою не забув про своє основне призначення - бути Людиною?
Безперечно, до когорти тих, хто за всіма критеріями відповідає цьому високому статусу, можна віднести Владислава Рішардовича Щавінського – людину відому в нашому районі, яку поважають за чесність і порядність, вірність обов’язку та професіоналізм.
Працюючи на державній службі 16 років, з них 10 - на відповідальній посаді начальника відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Здолбунівської райдержадміністрації, головного архітектора району, В. Р. Щавінський проявив себе як компетентний фахівець, поміркований керівник, людина високих моральних якостей.


За обов’язками служби йому доводиться спілкуватися з багатьма і різними людьми, від пересічного пенсіонера, якому необхідно вирішити важливу для нього особисту проблему, до поважного столичного чиновника, від якого іноді залежить перспектива розвитку району, доля багатьох значущих для місцевої громади планів, задумів. Завжди спокійний, врівноважений, Владислав Рішардович своїми слушними порадами, тактовними зауваженнями, переконливими аргументами вміє знайти підхід до кожного, а в результаті – домогтися найкращого і для окремої людини, і для району в цілому, не забуваючи при цьому про головне – інтереси держави. Бо служіння Україні для нього, як державного службовця, є не лише обов’язком, а й щирим прагненням душі.
Скромний, ввічливий, витриманий, проте, де треба, наполегливий і цілеспрямований, людина стійких поглядів і переконань, здатна відстоюватити свою позицію, не зраджуючи професійним та моральним принципам, – таким знають Владислава Рішардовича і колеги по роботі, і мешканці міста, і найближчі друзі. Високо оцінює його талант і здібності як спеціаліста й керівництво району, доручаючи найвідповідальніші завдання.
Бажання послужити громаді міста, Здолбунівщини В. Р. Щавінський успішно реалізовує і як депутат районної ради. У своїх депутатських запитах переймається питаннями стану доріг, житлово-комунального господарства, реалізації молодіжної політики, розвитку спорту тощо. Він - голова постійної депутатської комісії з питань агропромислової політики, земельних відносин, розвитку села та охорони навколишнього природного середовища.
Владислав Рішардович цінує і оберігає хороші родинні стосунки, бо вважає: якщо вдома мир і злагода, то й на роботі працюється з повною віддачею. У нього міцна і дружна сім’я - його надійний тил, тиха гавань родинного тепла і любові.
В. Р. Щавінський - вірний і люблячий чоловік, турботливий тато для трьох своїх донечок. Основне своє завдання як батька вбачає у тому, аби дати дітям належну освіту. Найстарша, Катя, уже заміжня, пішла слідами тата - стала архітектором. Середня, Аня, - майбутній режисер, закінчує магістратуру Київського національного університету культури і мистецтва. А наймолодша, Домініка, навчається у міській гімназії і в майбутньому мріє стати модельєром. Допомагає своєму чоловікові, як кажуть, ставити дітей на ноги і взагалі впевнено йти по життю його дружина Тетяна Петрівна, яка працює на залізниці. Разом в любові та злагоді вони прожили вже 25 років. Втіхою і радістю для подружжя Щавінських є їх дворічний внучок Ілля.
Звичайно, в житті не буває без прикрощів, тяжких моментів. Інколи підводить здоров’я. Непростим випробуванням стала для Владислава Рішардовича втрата батька, який кілька місяців тому відійшов у інший світ. Проте життя триває, змушує йти далі, вперед. Залишилася самотньою мама, яка потребує чуйності і уваги. Розуміючи це, дбайливий син всіма силами підтримує неньку, щодня телефонує, часто відвідує, допомагає в усьому.
Яким би тяжким, а іноді й жорстоким не було життя, все ж таки рано чи пізно в ньому незмінно з’являються світлі смуги. Нещодавно Владислав Рішардович відзначив знаменну дату – 50-річчя з дня народження. Досягнувши свого життєвого зеніту, коли досвід і мудрість стають надійними помічниками в усіх справах, ювіляр сповнений готовності і далі плідно працювати, приносити користь рідній Здолбунівщині, бути опорою для всіх, хто поруч.
Тож нехай на всіх життєвих дорогах шановану людину супроводжують заслужені успіхи, незрадлива Фортуна, невгасима енергія, міцне здоров’я, а доля дарує лише добро, щастя, благополуччя і родинне тепло.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry