15 лютого в Україні відзначатимуть День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та чергову річницю виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.
Безумовно, в першу чергу в цей день вшановуватимуть співвітчизників – учасників «афганської» війни. 23 роки минуло з того часу, коли останній БТР розвідувального батальйону
201-ї дивізії з командувачем 40-ї окремої армії генералом Борисом Громовим перетнув афгансько-узбецький кордон поблизу містечка Термез.
Майже 10 років тривала ця війна. З 1979 до 1989 року понад 160 тисяч українців пройшли випробування нею. 3 тисячі 360 наших співвітчизників не повернулися з тієї війни, з них близько 60 вважаються зниклими безвісти або тими, що потрапили у полон. Отримали поранення понад 8 тисяч українців, 4 тисячі 687 з них повернулися до рідних домівок інвалідами.
За роки “афганської” війни 72 військовослужбовці були удостоєні високого звання Герой Радянського Союзу, 11 з них - українці. І нині у Збройних силах України проходять службу офіцери та прапорщики, які брали участь в “афганській” війні. Їх бойовий досвід є цінним надбанням вітчизняної армії. Він застосовується при підготовці особового складу. Зараз колишні воїни-інтернаціоналісти служать майже в усіх ланках Збройних сил.
Цьогоріч, як і по всій Україні, чимало заходів із вшанування учасників бойових дій на території інших держав, приурочених до чергової річниці виведення військ із Афганістану, відбудеться в нашому обласному центрі, районі, інших містах і селах Рівненщини. Це стане свідченням глибокої поваги до людей, які у мирний час змушені були пройти горнило війни, продемонстрували свою вірність військовому обов’язку, проявили справжні зразки мужності і героїзму.

Comments are now closed for this entry