Соціальний захист людей похилого віку, ветеранів - один з пріоритетних напрямків соціальної політики, який передбачає здійснення заходів, спрямованих на створення умов, що забезпечують економічне і моральне благополуччя, а також надання додаткових прав і гарантій.
Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 389/2011 затверджено Положення про Міністерство соціальної політики України. Відповідно до цього документа одним з основних завдань міністерства є формування державної політики у сфері надання соціальних послуг людям похилого віку, інвалідам, бездомним громадянам, іншим соціально вразливим верствам населення.


Міністерство соціальної політики України здійснює нормативно-правове регулювання у сфері надання адресної соціальної допомоги, соціальних послуг та соціального обслуговування населення, соціального захисту ветеранів, інвалідів, людей похилого віку, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших соціально вразливих верств населення.
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 липня 2008 року
№ 1052-р «Про затвердження плану дій з реалізації Концепції реформування системи соціальних послуг на період до 2012 року», керуючись ст. 6, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», затверджено районний план з надання соціальних послуг.
Для вдосконалення обліку та звітності про надання соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, створено базу даних у формі електронних карток одиноких.
З метою реалізації інформаційної політики у сфері соціальних послуг проводиться роз'яснювальна робота серед громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, інформування про порядок та отримання соціальних послуг через соціальних працівників.
У районі реалізується ряд державних соціальних програм, в ході чого здійснюються заходи для поліпшення становища громадян похилого віку, ветеранів війни та праці, забезпечення доступності медичної допомоги, культурно-дозвіллєвих та інших послуг, сприяння активній участі літніх людей у житті суспільства.
Здолбунівський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) бере участь у виконанні районної програми «Ветеран» та районної програми соціальної підтримки інвалідів. Ветерани війни та праці, інваліди отримують соціальні послуги на дому, послуги медичної сестри, гаряче харчування, гуманітарну допомогу, частково забезпечуються ліками і продуктами харчування, отримують допомогу в оформленні субсидій та інші необхідні послуги.
Соціальна справедливість, створення для всіх громадян відчуття захищеності і, водночас, захист найуразливіших з них, поліпшення рівня життя людей похилого віку та інвалідів - головний пріоритет у діяльності Уряду, Міністерства соціальної політики України та місцевих органів, які прагнуть робити все для того, щоб наші співгромадяни з особливими потребами відчували турботу влади та вчасно отримували соціальну допомогу.
Людмила ГРИНЮК,
директор Здолбунівського територіального центру
соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

 

Comments are now closed for this entry