Учасники зустрічі з польськими дипломатами.

26 січня цього року в Здолбунівській гімназії перебували Генеральний консул Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку Марек Мартінек та консул Кароліна Голюбєвська. Їх супроводжували голова районної ради Василь Тимощук, заступник голови райдержадміністрації Олександр Федорук, начальник відділу освіти РДА Валентина Бондарчук.
Директор гімназії Іван Гнатюк ознайомив гостей з історією гімназії, розповів про спільні проекти, які здійснюються спільно з польськими навчальними закладами (відповідні угоди підписані з ліцеєм міста Рачьонж та гімназією № 1 міста Ниса), про перспективи організації вивчення польської мови, а саме: про введення в програму з наступного навчального року польської, як другої іноземної мови, з 5 класу.
З 1998 року учнів Здолбунівської гімназії польскої мови навчає спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, відмінник освіти України Ірина Андрощук. За ці роки гімназисти виїжджали до Польщі на літній відпочинок, брали участь в обміні учнівською молоддю, приймали учнівські та вчительські делегації. Завдяки цьому мають у Республіці Польща багатьох друзів, із якими спілкуються в мережі Інтернет. Шестеро випускників гімназії навчаються у польських вищих навчальних закладах.


Учні 10-11 класів, які нині вивчають польську мову, представили гостям інсценізації польською: “Святий Миколай”, “Вертеп”. Також гімназисти декламували вірші, співали колядки і захищали власні мультимедійні проекти.
Після урочистої частини відбулася традиційна передріздвяна пісна вечеря (12 пісних страв підготували випускники гімназії), якій передувало ділення облаткою із висловленням побажань один одному на 2012 рік.
Консули подарували гімназії підручники польської мови, сценарії державних і народних польських урочистостей та свят. На згадку про зустріч польським дипломатам представники влади і директор гімназії вручили сувеніри.
У святковій атмосфері минули хвилини спілкування, які збагатили всіх присутніх духовно, подарували нові враження та позитивні емоції.
Євген ШИЛАН.
Фото автора.

 

Comments are now closed for this entry