Під час презентації.

Минулої п’ятниці у Здолбунівській центральній районній бібліотеці відбулася презентація експозиції фотодокументів з історії Другої світової війни «Їх болем живе наша пам’ять», підготовленої Рівненським обласним осередком МГО Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність». На захід були запрошені ветерани Великої Вітчизняної війни, колишні в’язні нацистських концтаборів, учні міських шкіл, бібліотекарі району, громадськість.

Павло Омелянович ШВИДКИЙ. 


До присутніх звернулась голова Рівненського обласного осередку МГО МФ «Взаєморозуміння і толерантність» Л. Суковата, яка представила виставку, коротко розкриваючи зміст кожного з розділів експозиції - «Україна в полум’ї війни», «Трагедія Другої світової Бабин Яр», «Життя під знаком «OST», «Нацистські концтабори в роки Другої світової війни («Маутгаузен», «Дахау»)», та «Рівненщина - край партизанської слави».


- Ми прагнемо, щоб теперішнє покоління, молодь, знали, що довелося пережити старшим людям у воєнні роки, відчули, якою гіркою ціною дісталося нам усім мирне небо і можливість сьогодні жити, працювати, творити. Хочемо, щоб ніколи не повторилося жахіття війни, - зазначила пані Людмила, характеризуючи мету створення презентованої експозиції.
Потім надали слово живому свідку подій Другої світової. І спогади нашого земляка із с. Буща, колишнього в’язня нацистських концтаборів Павла Омеляновича Швидкого про роки його поневірянь у «Маутгаузен» і «Дахау» неможливо було слухати без сліз.
Виступили також керівник Рівненської обласної організації «Культурно-просвітницький центр ім. Тадеуша Чацького» О. Радіца, заступник директора з виховної роботи Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 Н. Середюк, учень цієї ж школи В. Гедзюк. Головний спеціаліст МГО МФ «Взаєморозуміння і толерантність» О. Ніколайчук (м. Київ) розповіла учасникам презентації про діяльність Фонду, зокрема, інформувала про реалізацію програми фінансової допомоги колишнім військовополоненим, медичних програм.
Після ознайомлення з виставкою чимало присутніх лишили свої записи у Книзі відгуків.
До речі, переглянути фотоекспозицію «Їх болем живе наша пам’ять» усі бажаючі мають змогу і нині, завітавши до читального залу центральної районної бібліотеки.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

 

Comments are now closed for this entry