З метою подальшого підвищення ефективності Програми житлових субсидій, прийнятої Кабінетом Міністрів України (постанова № 728 від 06.07.2011 р.), підвищено соціальні гарантії в оплаті житлово-комунальних послуг для сімей з дітьми або інвалідами.
З 1 січня 2012 року у разі призначення житлових субсидій сім'ї, до складу яких входять діти або інваліди І, ІІ груп і дохід яких на одну особу не досягає прожиткового мінімуму (з 1.01.2012 р. - 1017 грн.), сплачуватимуть за житлово-комунальні послуги 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу (до 1 січня такі сім'ї сплачували 10 відсотків, якщо дохід на одну особу не перевищував 50 відсотків прожиткового мінімуму).
Перерахунок розміру субсидій, виходячи із зменшених відсотків обов'язкової частки плати для сімей, які отримують субсидію станом на 1 січня 2012 року, проведено автоматично, без додаткових звернень громадян.
Інформацію про розмір субсидії та обов'язкову плату після проведеного перерахунку можна отримати за телефоном 2-62-03 або безпосередньо в приймальні громадян управління праці та соціального захисту населення.
Крім того, Постановою Кабінету Міністрів України № 774 від 6.07.2011 року запроваджено подальше спрощення умов призначення житлових субсидій та врегульовано деякі найбільш проблемні питання, які впливали на можливість малозабезпечених родин оформити субсидію. Зокрема, надано право громадянам, які мають нереструктуризовану заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, що утворилася до 1 грудня 2006 року, отримувати субсидію.
Комісіям при місцевих органах виконавчої влади дозволено приймати безстрокові рішення про призначення житлових субсидій на загальну житлову площу сім'ям, які складаються з непрацездатних осіб, до зміни обставин у таких сім'ях (зміна складу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, їх сімейного стану, працевлаштування таких осіб або виникнення в них інших джерел доходів). Це дасть змогу запобігти зайвому обстеженню таких сімей при кожному наступному зверненні за призначенням субсидії.
Врегульовано питання щодо призначення субсидій сім'ям, в яких члени родини відсутні тривалий час (працюють або навчаються в іншому регіоні, перебувають на лікуванні чи в місцях позбавлення волі). Відтепер кількість осіб, виходячи з якої призначається субсидія за наявності засобів обліку комунальних послуг, визначається з урахуванням підтверджуючих документів про тимчасову відсутність зареєстрованих осіб.
Спрощено також деякі питання щодо врахування майнового стану громадян. Зокрема, при призначенні субсидій не будуть враховуватися транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску.
Прийняті Урядом рішення дозволять своєчасно забезпечити державною підтримкою під час оплати житлово-комунальних послуг всіх громадян, які її потребують.
Ольга ЄФІМЧУК,
начальник управління праці
та соціального захисту населення.

Comments are now closed for this entry