Делегація від Здолбунівського професійного ліцею залізничного траспорту у складі директора ліцею Р. І. Шевчука, його заступника з навчально-виховної роботи О. В. Баюн та викладача інформатики О. В. Трало на чолі із заступником начальника управління освіти і науки Рівненської ОДА, начальником відділу професійно-технічної і вищої освіти цього управління П. М. Коржевським побувала в Об’єднанні шкіл технічних імені Станіслава Лема м. Сквєжин Республіки Польща. Візит відбувся у рамках підписаної між навчальними закладами угоди про співпрацю. Його метою були обмін досвідом з питань навчання та виховання підростаючого покоління, ознайомлення з культурою та традиціями сусідньої країни.
Нас урочисто зустріли хлібом-сіллю на ранковій лінійці. Далі - ознайомлення з матеріально-технічною базою закладу, зустріч із мером та директорами шкіл міста. В ході цього діалогу місцева влада презентувала своє рідне місто та запропонувала налагодити співпрацю не лише між навчальними закладами, а й між районами.
У цікавій, незвичній формі проходила зустріч із колективом Об’єднання: напередодні великого християнського свята Різдва Христового поляки українським колегам підготували сюрприз - святкову Різдвяну вечерю. Учні подарували інсценізацію народження Сина Божого та колядки. Ми мали змогу скуштувати традиційних польських страв та долучитися до традицій цього народу, обмінявшись оплатками (давній звичай ділитися хлібом насущним із побажаннями добра ближньому у Новому році). Також нас запросили до складу журі, яке оцінювало вміння учнів сервірувати і прикрашати різдвяні столи.
Помилуватись та захопитись красою Польщі делегація з України мала можливість, відвідавши одне з найстаріших польських міст (засноване в ІХ столітті), що нині є великим культурним центром країни, - Познань. Побували ми й у перлині ранньоготичної архітектури - катедрі Святих Петра і Павла (Х-ХV ст.). А на центральній площі міста - Ринковій - разом з численними місцевими жителями та туристами очікували появи на ратуші під полудневий дзвін курантів символа Познані - двох козенят, що буцаються ріжками. За тамтешньою легендою, козенята колись врятували місто від пожежі, вчасно розбудивши його жителів своїм буцанням.
Безліч позитивних вражень отримали від прогулянки нічним Берліном під час організованої польськими колегами поїздки до Німеччини. Були в захопленні від Бранденбурзьких воріт, які увінчує шестиметрова бронзова квадрига, котрою управляє богиня перемоги Вікторія. Сфотографувалися біля Берлінської стіни та біля знаменитої будівлі Рейхстагу, побували на Потсдамській площі.
До ліцею привезли у серцях вогник Різдвяної зіроньки, який запалили разом із польськими колегами, та сподівання, що наступний, уже учнівський, візит до Польщі буде таким же плідним і захоплюючим.
Оксана БАЮН,
заступник директора Здолбунівського ПЛЗТ
з навчально-виховної роботи.

Comments are now closed for this entry