Зима нарешті згадала, що вона зазвичай має бути із снігом. На піку свого природного володарювання вона рясно сипонула білою порошею, дунула заметілями, вдарила морозцем. Одні сприйняли цей запізнілий щедрий жест зимоньки-зими як довгожданий подарунок, інші - скептично, мовляв, кому це вже потрібно, і без цього було непогано. Всім не догодиш.
Найбільше зраділи снігові діти та любителі активного зимового відпочинку. В передчутті отримання насолоди від катання на санчатах, ковзанах, лижах, гри в сніжки, рибної ловлі на льоду вони із нетерпінням чекають завершення уроків (під час канікул такої нагоди, на жаль, не було) та вихідних, аби цілковито віддатися релаксу на природі.


Однак те, що для одних - радість, іншим - неабиякий клопіт. Додалося роботи комунальникам - тільки встигай розчищати двори та вулиці від заметів, посипати їх піском. До того ж треба слідкувати за появою бурульок на дахах будинків, аби вчасно їх ліквідувати. Небезпека обриву ліній електропередач з’явилася і для енергетиків - тож працюють при повній, так би мовити, бойовій готовності. Деяке напруження відчувають і водії автомобілів - в таку пору їм треба бути особливо уважними.


Непереливки нині бездомним тваринам - вишукують місце, де можна зігрітися, у підвалах, під’їздах, біля теплотрас. Потерпають від зими й пташки – адже все, що було для них їстівного, вкрите шаром снігу. Не забуваймо про братів наших менших, допоможімо їм пережити холодну пору!
Дбаючи про тварин і птахів, будьмо уважнішими й один до одного. Адже нерідко можна спостерігати картину, коли якийсь чолов’яга, будучи напідпитку, ризикує втратити здоров’я чи й життя, замерзнувши на морозі. Тож не проходьмо мимо, проявімо розуміння і співчуття!
Та, попри всі складнощі, що несе нам зимова пора, вона все ж таки прекрасна. Розвішані на деревах білосніжні мережива, дивовижні нерукотворні живописання на шибках вікон, переливчасто-іскристий килим, зітканий з незчисленної кількості сніжинок, яскраве мерехтіння міріад зірок на вечірньому небі пробуджують у творчих натур натхнення на створення художніх шедеврів, налаштовують на оптимістичний лад, піднімають настрій у кожного. Тож будьмо оптимістами, вірмо у краще.
Людмила ВАСЮК.
На фото:
зима у Здолбунові.
Фото автора.

 

Comments are now closed for this entry