25 СІЧНЯ -ТЕТЯНИН ДЕНЬ

Свята мучениця Тетяна народилася в Римі, у знатній сім’ї. Батько Святої був консулом, тайним християнином і виховував доньку в християнській вірі.
Досягнувши повноліття, Тетяна відмовилася виходити заміж і присвятила себе служінню Богу та Церкві. Її було поставлено дияконисою в одному з Римських храмів, вона виконувала обов’язки з підготовки жінок до хрещення, допомогала священикам при самому хрещенні, відвідувала хворих і бідних, християн в темницях.
Коли Римською імперією став правити шістнадцятирічний Олександр Север (222-235), вся влада зосередилась в руках гонителя християн Ульпіана. Кров християнська полилася рікою.
Захоплена була і диякониса Тетяна. За свою віру і відмову принести жертву ідолам вона зазнала мук, катувань. Але Господь чудесно зціляв Святу мученицю.


Святу різали гострими лезами, але з ран замість крові потекло молоко. Їй обстригали волосся, думаючи, що в ньому причина її зцілень. Випускали на неї лева, але той, мов кошеня, лизав мучениці ноги. Восьмеро слуг, що катували Святу, дивлячись на її страждання, увірували в Ісуса Христа і на місці були страчені. Після цього і самій Тетяні усікли голову мечем.
У Свято-Казанській парафії м. Здолбунів у день Святої мучениці Тетяни - свято. Адже храм, в якому зараз молиться громада, освячений 28 травня 2011 р. на її честь і є частиною адміністративного будинку. Громада сподівається, що в найближчому майбутньому розпочне будівництво головного Свято-Казанського храму.
Свята Мучениця Тетяна - покровителька православної молоді і студентства, а 25 січня є неофіційним днем студентства.
Важливо те, що у Рівненсько-Острозькій єпархії наш Свято-Тетянинський храм поки що єдиний. Нехай же через Святу Тетяну наше місто прославляється.
Духовенство парафії запрошує всіх, і особливо іменинниць - Тетян, на святкові богослужіння:
24 січня, вівторок, 17.00 - Всеношна;
25 січня, середа, 8.30 - Часи, 9.00 - зустріч архієпископа Рівненського і Острозького Варфоломія, 9.20 - Божественна Літургія архієрейським чином.
Протоієрей
Юрій Шевчук,
настоятель  Свято-Казанської  парафії.

 

Comments are now closed for this entry