Чеслав ХИТРИЙ під час зустрічі з читачами.

Незважаючи на метушливі будні сьогодення та боротьбу за хліб насущний, приємно зауважити, що справи милосердя не залишають байдужими наших ближніх, не дають зачерствіти людським душам. Про одну із таких справ хочу розповісти.
Нещодавно у бібліотеці будинку-інтернату для людей похилого віку відбулася зустріч з рівненським краєзнавцем Чеславом Хитрим. Член НСЖУ презентував та подарував читачам нашої бібліотеки третє, доповнене, видання книги «Минувшина Рівненщини - далека і близька», що побачила світ у видавництві «Волинські обереги». Це - своєрідна історико-краєзнавча розвідка. Автор знайомить читачів з минулим нашого волинського краю, з архівними матеріалами, публікаціями і дослідженнями польських літераторів та журналістів, які раніше не використовувалися.


- Я не пишу на замовлення, - сказав гість підопічним, які прийли на зустріч із ним. – Я лише намагаюся збагнути, осмислити і висвітлити важливі події, проблеми культури й людські долі.
Під час презентації Чеслав Хитрий коротко ознайомив присутніх зі змістом книги, фрагментально зупинився на нових матеріалах з історії розвитку районних центрів Рівненської області, зокрема Здолбунова.
Особливо цікавим для слухачів виявився той факт, що презентована книга містить рядки, присвячені учаснику Великої Вітчизняної війни, інваліду другої групи Вірі Василівні Тарасюк, яка нині мешкає у нашому будинку-інтернаті. З’ясувалося, що вона має тісні родинні зв’язки з краєзнавцем (є його тещою). На цю зустріч підопічна принесла та показала присутнім у бібліотеці сімейний альбом, де зберігаються фото її дочки, Нелі Тарасюк, та дослідника історії Чеслава Хитрого.
Захід супроводжувався затишною атмосферою піднесеного настрою, надихав на переосмислення історії і подій, спонукав до роздумів.
Насамкінець варто зазначити, що за роки незалежності України бібліотечний фонд будинку-інтернату неодноразово поповнювався добірками нових видань краєзнавчого спрямування.
Сподіваюся, що справа, розпочата Чеславом Хитрим, який вперше презентував свою книгу у нашому закладі, знайде підтримку і послугує прикладом для наслідування. Адже люди з особливими потребами завжди чекають на змістовну книгу, цікавий журнал чи газету, не кажучи вже про авторські світлини.
Ірина ГІЛЬ,
завідуюча бібліотекою
Здолбунівського
будинку-інтернату
для людей похилого віку.
Фото Євгена ШИЛАНА.

 

Comments are now closed for this entry