Управлінням СБУ проводиться постійна робота з виявлення фактів незаконного одержання і подальшого «відмивання» кредитів, одержаних у банківських установах Рівненщини.
     У квітні ц. р. працівниками СБУ припинено діяльність групи осіб, яка з використанням сфальсифікованих документів займалася розкраданням банківських кредитів, виданих жителям Рівненської області на придбання легкових автомобілів іноземного виробництва. Загальна сума незаконно одержаних шахраями коштів перевищила 1,5 млн. грн.      На первинному етапі злочинці підшуковували малозабезпечених жителів Рівненщини та обманним шляхом за незначну грошову винагороду залучали їх в якості позичальників у банків кредитів для купівлі в одному з автомобільних салонів транспортних засобів вартістю 100-300 тис. грн. кожний.
     Крім цього, шахраї підробляли необхідні для одержання кредитів документи, а саме: довідки про доходи позичальників, договори позичальників з автосалоном щодо купівлі-продажу автомобілів, квитанції про сплату першочергових внесків за автомобілі, свідоцтва про реєстрацію нібито придбаних транспортних засобів і т. ін.
     На підставі підроблених документів банківськими установами перераховувались кредитні кошти, які в подальшому шахраї знімали готівкою у банках та використовували для власних потреб.
     Відділом по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління СБУ порушено кримінальну справу за ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) і ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Злочинців затримано, ведеться слідство.
Прес-служба УСБУ 
в Рівненській області.

Comments are now closed for this entry