Cклад хору священиків Дубенського благочиння УПЦ КП.

Український народ має давні пісенні традиції. Особливо популярністю в Україні користуються колядки та щедрівки, які співаються під час святкування Нового року і Різдва Христового. Мелодії колядок звучать в церквах, по телебаченню, радіо, вдома за родинним столом.
У цей важливий для духовного відродження українського суспільства час колядки мають велике виховне значення для нашого народу, повертаючи його до віри в Бога, до високої християнської моралі. Дорогою до храму ведуть наших краян віра і мистецтво.


Саме це ще раз продемонстрував хор священиків Дубенського благочиння Української Православної Церкви Київського Патріархату різдвяними піснеспівами, з якими він виступив перед здолбунівчанами 10 січня в районному будинку культури на запрошення голови Здолбунівської райдержадміністрації Віталія Шуля.
Хор священиків із Дубенщини створений у 1998 році. Його знають не тільки на Рівненщині, а й на Львівщині, Волині, у Києві та Житомирі. В 2003-2004 роках цей творчий колектив став лауреатом фестивалю “Осінні концерти духовної музики” в містах Гіжицько та Венгожево (Польща). А ось у травні 2004 року хор духовенства з концертами духовної музики перебував у Франції. Тут його було нагороджено золотою медаллю міста Сен-Сір.
Хористи пропагують класичну духовну музику, твори Богослужбового вжитку, а також виконують канти, дають партесні хорові концерти, співають різдвяні колядки. У Здолбунові вони виступали вперше. Наше місто духовенство Дубенщини радувало колядками, в яких прославлялися Ісус Христос і Божа Матір, лилися рікою мелодії Богослужбового вжитку.
Гаряче і довго аплодували глядачі хористам. А коли ті залишили сцену, усі виходили із зали з вірою у те, що цей рік принесе благословення Боже на всі благі діла й починання.
- Безмежно рада, що потрапила на концерт цього хору, - сказала жителька Здолбунова Наталія Гарбар. - Чудовий колектив і його піснеспіви чудові.
Возсіяло над Україною слово Боже - Господнє благословення зорею ясною, яке впродовж години того дня несли в душі здолбунівчанам священики Дубенського благочиння. А після цього дійства благочинний Здолбунівського району УПЦ Київського Патріархату, митрофорний протоієрей Павло Джура зі сцени подякував хористам за виступ і вручив їхньому керівнику - заслуженому працівнику культури України Олегу Кривенчуку букет квітів.
Євген ШИЛАН.
Фото автора.

 

Comments are now closed for this entry