Відбулося засідання правління Здолбунівської районної організації Товариства Червоного Хреста України

Участь у зібранні, окрім членів правління, взяли голови ради волонтерів РО ТЧХУ - О. В. Ботарьов, Рівненського обласного осередку МГО Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність» - Л. Д. Суковата, районної ветеранської організації - Н. П. Щерба, волонтер благодійного фонду «Скарби надії» - В. П. Янко та ін.


До порядку денного було внесено три питання: «Про стан роботи Здолбунівської РО ТЧХУ по наданню медико-соціальної, профілактичної, побутової, матеріальної та психологічної допомоги найвразливішим категоріям населення», «Розвиток волонтерського руху» та «Про стан роботи первинних осередків ТЧХУ у школах району з пропаганди медичних і гігієнічних знань, профілактики грипу».
З доповіддю у першому питанні виступила голова Здолбунівської РО ТЧХУ М. М. Бєлікова. Вона, зокрема, зазначила, що головною місією Товариства Червоного Хреста є попередження та полегшення людських страждань, захист життя, здоров’я та прав людини. Нині червонохрестівці району працюють над виконанням 10 довгострокових гуманітарних програм.
Для надання медико-соціальної допомоги у районній організації Товариства діє служба милосердя. У ній працюють 6 медичних сестер (4 - у райцентрі, по 1 - у с. Дермань та селищі Мізоч), на обслуговуванні яких 594 особи.
У кабінеті медико-соціальної допомоги населенню впродовж 2011 року було надано 4160 послуг, з яких 2489 - медичні, 1671 - соціально-побутова. Діючим банком одягу у вказаний період скористалась 151 малозабезпечена особа. Для підопічних Червоного Хреста були зібрані продуктові пакети, їх в районі отримало 430 людей.
Значна увага РО ТЧХУ приділялась організації профілактики соціально небезпечних хвороб, пропаганді донорства, санітарно-просвітницькій діяльності серед різних категорій населення. Районна організація червонохресного Товариства тісно співпрацювала з органами місцевої влади, ЗМІ, навчальними закладами і відділом освіти РДА, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, сприяла розвитку волонтерського руху.
З інформацією у другому питанні виступив О. В. Ботарьов. За його словами, на сьогодні головним завданням очолюваної ним ради волонтерів є об’єднання молодіжних течій у Здолбунівському районі, їх згуртування у популяризації здорового способу життя, протистоянні розповсюдженню шкідливих звичок, прищепленні юному поколінню таких якостей, як милосердя, доброта і чуйність.
З цією метою спільно РО ТЧХУ і радою волонтерів розроблена спеціальна програма «Здолбунівська громадська молодіжна ініціатива «Загальна справа», яку подано на розгляд голів РДА та районної ради.
У виступі В. П. Янко йшлося про діяльність благодійного фонду «Скарби надії», спрямовану на допомогу онкохворим дітям - пацієнтам онкогематологічного відділення Рівненської обласної дитячої лікарні.
Про стан роботи первинних осередків ТЧХУ у сільських школах району доповіла медсестра районної організації Товариства М. Р. Юрчук. Питання організації пропаганди медичних і гігієнічних знань та профілактики грипу у загальноосвітніх школах висвітлила методист районного методичного кабінету Є. Б. Грицина. З основними напрямками діяльності МГО МФ «Взаєморозуміння і толерантність» присутніх ознайомила Л. Д. Суковата.
У прийнятій учасниками засідання постанові правління районної організації Товариства «Про стан роботи Здолбунівської РО ТЧХУ по наданню медико-соціальної, побутової, матеріальної та психологічної допомоги найвразливішим верствам населення» наголошується, що саме цей напрям роботи лишається пріоритетним для червонохрестівців. В числі інших завдань діяльності РО ТЧХУ тісна взаємодія з органами соціального захисту населення, районними ветеранською організацією, центром СССДМ, закладами охорони здоров’я, співпраця з МФ «Взаєморозуміння і толерантність». Крім того, продовжиться підготовка кадрів Товариства, активістів і волонтерів шляхом проведення школи передового досвіду. Буде розроблено конкретні заходи з організації участі учнівської молоді у наданні шефської допомоги одиноким людям похилого віку. Сподіваються червонохрестівці й на подальшу допомогу Товариству від місцевої влади та усіх небайдужих людей.
Ольга ЯКУБЧИК,
член правління
Здолбунівської
РО ТЧХУ.

 

Comments are now closed for this entry