У місті Здолбунів 1 січня 2012 року до 103-го дня народження провідника ОУН Степана Бандери відкрили пам’ятний знак. По обіді в одному зі скверів Здолбунова, поблизу будинку побуту, зібралося понад 100 представників національно-патріотичних сил району, небайдужа громадськість.
Депутат Здолбунівської районної ради від «Нашої України» Сергій Кондрачук у вступному слові зазначив, що ця подія матиме у житті району важливе значення. «Сьогодні ми відкриваємо пам’ятний знак та освячуємо місце, де у 2012 році, завдяки нашим спільним зусиллям, постане погруддя Героя України Степана Бандери. Тут зібралися люди, яким не варто розповідати, хто такий Бандера і яка його роль в історії України. Українська земля породила чимало видатних особистостей, проте іменами лише деяких із них називали цілі покоління українців: мазепинці, петлюрівці, бандерівці…», - додав він. Також депутат наголосив, що вважає цілком логічним те, що перше на Рівненщині погруддя Бандери буде відкрито саме на Здолбунівщині. Адже на південних землях цього району відбулася найбільша битва в історії повстанської армії - битва під Гурбами.


С. Кондрачук повідомив, що у Здолбунівській районній раді на наступній сесії розглядатиметься проект Програми з відзначення 70-ліття створення УПА. «Сподіваюся, нам вистачить голосів прийняти цю Програму і виконати комплекс заходів, передбачених нею. Якщо це вдасться, то вкотре підтвердяться слова Степана Бандери, сказані ним незадовго до смерті в інтерв’ю одній закордонній радіостанції та викарбувані на пам’ятній дошці, яку було встановлено у Здолбунові у 2008 році: «Український національно-визвольний рух живе! Він розвивається і бореться далі, всупереч всім намаганням і пропаганді ворога…», - зазначив Сергій Кондрачук. Після цього місце, де встановлено пам’ятний знак, освятили протоієрей Свято-Успенського храму м. Здолбунів отець Ігор Саковський та настоятель Гурбенського монастиря ігумен Нифонт. Виступ останнього був, як завжди, цікавим та змістовним. Отець Нифонт, зокрема, сказав, що радянська влада роками нищила український народ, як фізично, так і духовно. «Доки не буде встановлено історичної справедливості – минуле не дасть нам спокою. Доки нація не визнає своїх героїв – у нас не буде добробуту матеріального. Бо спочатку духовне, а вже потім матеріальних», - підкреслив о. Нифонт.
Також на урочистому відкритті пам’ятного знака виступили депутат Рівненської обласної ради Олег Осуховський, голови Рівненської обласної організації УНП - Світлана Ніколіна та Здолбунівської районної організації «Українська Народна Рада Здолбунівщини» Юрій Пшеничний.
Завершився захід покладанням вінків та квітів до пам’ятного знака та виконанням усіма присутніми гімну України.
* * *
Довідка: Ідея спорудження погруддя Степана Бандери у Здолбунові належить голові районної організації «Нашої України» Любомиру Кінаху. У 2008 році ним було профінансовано виготовлення меморіальної дошки Степану Бандері зі сподіванням, що скоро вдасться збудувати пам’ятник. У 2011 році, завдяки наполегливості депутата Здолбунівської міської ради від ВО «Свобода» Віталія Чернецького, було виділено земельну ділянку для встановлення погруддя. 1 січня 2012 року на місці, де буде погруддя, урочисто відкрито пам’ятний знак. Його виготовлення та встановлення профінансували здолбунівські осередки «Нашої України» та ВО «Свобода».
Мар’ян ПУШКАР.

 

Comments are now closed for this entry