В ці передноворічні дні на ремісничому хуторі Плугаки, що в селі Дермань, відбуваються незвичні дійства. Господарі музейного хутора виготовили величезного дідуха. Його висота чотири з половиною метри. На його виготовлення витратили дві копи снопів, з жита, яке виростили на хутірській землі, виплели майже 300 метрів солом’яної стрічки, працювали цілий місяць.
Дідух здавна був символом духу предків, дідів, збереження традицій і пам’яті родини. Це символ доброго врожаю, миру й злагоди в родині, достатку в домі. Традиція ставити в оселі на покуті дідуха походить ще з дуже давніх часів. У дохристиянських віруваннях він був утіленням бога Коляди, символом пам’яті про предків.
Присутність дідуха привносила в родину святковий настрій, затишок і святковість.
У народі казали «Дідух до хати - біда із хати». Вважається, що в дні різдвяних свят саме до дідуха мають прилинути душі померлих предків, яких в ці дні особливо вшановують.
Господарі ремісничого хутора вірять, що в новорічну ніч до них завітає на санях, запряжених казковими оленями (у Дермані уже випав сніг), сам Дід Мороз. Саме він відвезе дідуха до одного із обласних центрів Західної України і встановить на найкращій площі. А ми всі про це довідаємося уже в Новому році. Нехай він повниться для всіх миром, добром та достатком.

Comments are now closed for this entry