Будівництво нового приміщення Будеразької ЗОШ І-ІІІ ст. нарешті завершилося церемонією урочистого відкриття, яке відбулося в день пам’яті найшанованішого з угодників Божих, улюбленця дітей - Святого Миколая Чудотворця. Масштабному святкуванню посприяла і ясна, сонячна погода, якою Бог благословив цей визначний день.

Цьогорічного свята Миколая у Будеражі з нетерпінням чекали і діти, і дорослі. Адже не кожен за своє життя може стати свідком введення в експлуатацію такого об’єкта, тим більше у сільській місцевості. Будеражцям та жителям навколишніх сіл пощастило. Їх діти навчатимуться у школі, якій можуть позаздрити учні міських шкіл, навіть обласного центру. Збудована за найсучаснішими технологіями, з найкращими умовами навчання для учнів та праці для вчителів, 19 грудня школа постала у всій своїй красі та гостинно відчинила двері господарям — юному поколінню села, вчителям, батькам, численним гостям.


Розділити радість новосілля з жителями села до Будеража приїхали керівництво області, району, представники будівельних фірм, зусиллями яких вдалося реалізувати цей грандіозний проект, очільники установ, організацій, підприємств Здолбунівщини, депутати різних рівнів. І всі вони приїхали на день народження школи не з порожніми руками. Нестачу природного атрибуту зимової пори – снігу гості компенсували справжнім снігопадом подарунків на радість щасливій дітворі.
Урочистість розпочалася з освячення новобудови. Цей обряд здійснив Архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій. Владика побажав усім присутнім Божого благословення, а учням - успішного навчання у такій прекрасній школі.
Не применшуючи авторитету Святого Миколая, який загальновизнано вирізняється особливою щедрістю, учасники урочистості, навіть діти, добре розуміли, що до будівництва школи причетні конкретні люди — представники обласної, місцевої влади. Тому першому слово було надано голові Рівненської облдержадміністрації Василю Берташу.


- Ось уже два роки для обласної влади одним із пріоритетних є завдання вивести дітей із аварійних класів. І в цьому році ми відкриваємо вже п’яту школу. Звичайно, самотужки це завдання вирішити не вдалося б, - зазначив керівник Рівненщини. - Завдяки президенту, уряду, народному депутату України Павлу Сулковському в 2011 році на соціально-економічний розвиток області було виділено понад 250 млн. грн. з державного бюджету, - наголосив Василь Михайлович.
Найвигідніша інвестиція — це вкладання коштів в наших дітей. Тоді матимемо надійне майбутнє. Ми все робитимемо для того, щоб за кілька років ліквідувати всі аварійні школи і дати можливість нашим дітям отримувати міцні знання в сучасних закладах, - додав на завершення свого виступу голова облдержадміністрації та вручив директору школи ключі від новенького автобуса, придбаного за кошти обласного бюджету.
Щирі вітання зі святом та подяки на адресу усіх, хто більшою чи меншою мірою вніс свою лепту у спорудження новобудови, у ході свята висловили голова обласної ради Юрій Кічатий, народний депутат України Павло Сулковський, голова райдержадміністрації Віталій Шуль.
Почесні грамоти від голови ОДА та подяки від райдержадміністрації за якісно виконані роботи отримали ті, хто безпосередньо брав участь у зведенні масштабного об’єкта, - будівельники.


Слова щирого захоплення красою та величністю нової школи звучали у виступах дітей — для них давня мрія цього дня стала реальністю. Довгий список людей, які наближали цей дійсно історичний для села день, з вдячністю зачитав директор школи Володимир Дмитрук. Нотки хвилювання та неприхованої радості прослуховувалися і в словах мами учнів Оксани Дорощук, яка запевнила, що своїми досягненнями в навчанні діти доведуть, що гідні навчатися у такій школі.
Кульмінаційними моментами святкування стали вручення учням символічного ключа від школи та перерізання традиційної стрічки керівниками району та області.
Услід за ними до приміщення школи зайшли і всі присутні. Просторі коридори, світлі кабінети, сучасний комп’ютерний клас, великі спортзал та їдальня, майстерня трудового навчання, теплі туалети, нові меблі, дотримання питного, теплового та світлового режимів у закладі, облаштована територія та спортивний майданчик — все це сприятиме ефективному веденню навчального процесу в комфортних умовах.
Прекрасним доповненням свята став концерт, підготовлений учнями та працівниками школи. А ще однією приємністю було вручення солодких подарунків, які діти отримали з рук керівників області та району.
Людмила ВАСЮК.
На фото: нова школа та фрагменти урочистого її відкриття.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry