25 років не змовкають Чорнобильські дзвони, гострим болем пронизують душу, тривожать невимовним жалем за тими, хто ціною власного здоров’я і життя ліквідовував страшну аварію, якої ще не знав світ. Її наслідки сьогодні відчувають і ті, хто мешкають на забрудненій території, і ліквідатори, і наші діти.
В районі проживають 800 постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, з них 35 - ліквідатори першої категорії, 152 - другої, 63 - третьої, 127 чоловік, які переселилися до нас із забруднених територій, і понад 2000 потерпілих дітей. Найбільше ліквідаторів працювало у колишньому ВАТ «АТП-15662», у райвідділі внутрішніх справ та центральній районній лікарні.
У День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС у залі Здолбунівської райдержадміністрації відбулася зустріч представників влади з ліквідаторами.
Звичайно, основне, чого вимагали постраждалі і ліквідатори, це виплати пільг та компенсацій, які передбачені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Заступник голови райдержадміністрації Микола Аніскін озвучив мету цієї зустрічі та подякував присутнім за їх мужність і витривалість під час виконання громадянського обов’язку.
На запитання ліквідаторів відповідали начальник управління праці та соціального захисту населення РДА Ольга Єфімчук і начальник відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення цього ж управління Вікторія Ковтонюк, начальник управління Пенсійного фонду України у Здолбунівському районі Світлана Жовтанюк та заступник начальника відділу пенсійного забезпечення цієї установи Наталія Лещенко, головний лікар центральної районної лікарні Іван Зима.
Загалом діалог між представниками влади і ліквідаторами відбувся у конструктивному дусі. Під час цього заходу було розглянуто чимало актуальних питань, які стосуються соціального захисту постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.
Євген ШИЛАН.

Comments are now closed for this entry